We wtorek słuchacze kursu podstawowego zostali skierowani do służby w ramach praktyk w Komisariacie Policji Warszawa Ursus. Efektem tej współpracy było zatrzymanie 36-latka, poszukiwanego listem gończym od blisko 4 lat. Został przetransportowany przez stróżów prawa do aresztu, a już za kilka dni rozpocznie odbywać zasądzoną wcześniej karę ponad 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności w zakładzie karnym.
Po raz kolejny słuchacze kursu podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedzili Komisariat Policji Warszawa Ursus w ramach praktyk zawodowych. Już podczas poprzednich służb wykazywali się wielkim zaangażowaniem co zaowocowało wieloma zatrzymaniami osób poszukiwanych za różne przestępstwa oraz rozliczaniu osób popełniających wykroczenia. Takie działanie przynosi duże efekty na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
W ubiegły wtorek młodzi adepci mogli wykorzystać nabytą dotychczas wiedzę w szkole, uzupełniając ją w praktyczne umiejętności podczas prawdziwej policyjnej służby pod okiem dzielnicowego aspiranta Artura Kiczuła. Przed południem przy ulicy Keniga dostrzegli mężczyznę. Doświadczony policjant od razu zorientował się, że ma do czynienia z poszukiwanym przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. 36-latek widząc mundurowych próbował ukryć się w piwnicy jednego z bloków. Dzięki wspólnemu działaniu funkcjonariuszy jego plan się nie powiódł i został zatrzymany. Sprawdzenie danych w policyjnych bazach potwierdziło, że od 4 lat jest poszukiwany listem gończym.
Po wszystkich czynnościach został przetransportowany do aresztu. Za kilka dni trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę ponad dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności.
Źródło: KRP II – Ochota, Ursus, Włochy
Więcej wiadomości z Mazowsza
Groźne zderzenie w Kosewie. Ciągnik rozpadł się na części, jedna osoba trafiła do szpitala
Potężne zderzenie Mercedesa z ciągnikiem w Karolinie. Ursus rozpadł się na części, traktorzysta trafił do szpitala
Tragiczny wypadek w Parzeniu-Janówku. 18-latek podczas wyprzedzania potrącił 76-letnią rowerzystkę
Nocny karambol w Stanisławowie Pierwszym. Trzy samochody rozbite, dwa wypadły z drogi
Weekend pod znakiem promili
Policyjne działania „Bezpieczne przewozy” w lipcu
Wszedł do Narwi kilka metrów od brzegu i został porwany przez nurt. Po dwóch dniach odnaleziono jego ciało
Czujność policjanta po służbie doprowadziła do zatrzymania 6 osób
Policyjne interwencje wobec osób, które będąc po alkoholu opiekowały się dziećmi
Groził śmiercią ratownikowi medycznemu, teraz może trafić nawet na 3 lata do więzienia
Makabryczne odkrycie na warszawskiej Ochocie. W mieszkaniu znaleziono ciało 53-latki, 32-letni mężczyzna zatrzymany
Unikał więzienia, ale zdradził go nerwowy manewr partnerki. 35-latek trafił za kratki
Samochód stanął w ogniu na trasie S7. Z pojazdu została wypalona konstrukcja
Groźne zderzenie na DK85 w Nowym Dworze Mazowieckim. Jedna osoba trafiła do szpitala
