Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych Powiatu Wołomińskiego

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Wołominie opublikowana została oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych Powiatu Wołomińskiego. Elektroniczny informator stanowi kompendium wiedzy o powiatowych szkołach i propozycjach dla absolwentów szkół podstawowych.

W tym trudnym okresie walki z koronawirusem i koniecznością prowadzenia edukacji szkolnej zdalnie w domach, nie można zapomnieć o przyszłych absolwentach szkół podstawowych, przed którymi trudna decyzja związana z wyborem przyszłej szkoły średniej. Właśnie dla nich powstał elektroniczny informator stanowiący kompendium wiedzy o powiatowych szkołach i propozycjach ścieżki edukacyjnej dla młodych mieszkańców naszego powiatu, który dostępny jest na stronie internetowej Starostwa. Został on również wysłany do szkół podstawowych z terenu powiatu wołomińskiego i ich organów prowadzących.

Wydział Edukacji i Kultury wspólnie ze szkołami dla których organem prowadzącym jest Powiat Wołomiński, przygotowali szeroką ofertę kształcenia w liceach ogólnokształcących oraz szkołach zawodowych. Każda z przedstawionych propozycji przygotuje uczniów do dalszej edukacji na uczelniach wyższych i zdobycia tytułów naukowych oraz bardzo atrakcyjną propozycję kierunków kształcenia zawodowego w technikach zawodowych lub szkołach branżowych.
W siedmiu szkołach ponadpodstawowych uczniowie będą mogli rozpocząć naukę w łącznie
aż 38 różnych profilach i zawodach:

Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach tradycyjnie zaproponowało naukę w klasie wojskowej oraz w klasie policyjnej. Nowym, bardzo interesującym kierunkiem, który utworzony zostanie w roku szkolnym 2020/2021, będzie klasa ratownictwa medycznego.

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce kształciło będzie w nowym roku szkolnym 2020/2021 w dwóch nowych profilach: humanistycznym i biologiczno-chemicznym.
Technikum w Zespole Szkół w Zielonce zaoferowało naukę w następujących kierunkach: technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik elektronik, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik hotelarstwa oraz w trzech kierunkach zupełnie nowych: technik programista, technik ochrony środowiska, technik realizacji nagłośnień.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie to szkoła z 80-letnią tradycją, która uczy w Liceum Ogólnokształcącym i Technikum. Liceum Ogólnokształcące proponuje naukę w klasie public relations z elementami psychologii. Technikum Ekonomiczne oferuje zaś zdobycie następujących zawodów: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik reklamy, technik handlowiec, technik logistyk, technik spedytor.
Oferta Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie na rok szkolny 2020/2021, to nauka w klasach o następujących profilach: biznesowy, psychologiczno-pedagogiczny oraz sportowo-turystyczny oraz w nowym profilu w roku szkolnym 2020/2021 ? profil lingwistyczny.

Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie oferuje kształcenie w takich oto zawodach: technik architektury krajobrazu, technik usług kelnerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk.

Zespół Szkół w Wołominie przeprowadzi rekrutację na rok szkolny 2020/2021 do Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki oraz do klas wielozawodowych w Branżowej Szkole I Stopnia z Oddziałami Integracyjnymi.

Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego kształci w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz w Branżowej Szkole I Stopnia. Liceum Ogólnokształcące proponuje naukę w klasie psychologiczno-pedagogicznej. Technikum daje możliwość zdobycia zawodu technik mechanik, technik transportu kolejowego i technik usług fryzjerskich. Branżowa Szkoła I Stopnia zaś prowadzi nabór do klas wielozawodowych i klasy ? mechanik pojazdów samochodowych.
– Mamy nadzieję, że opracowany w wersji elektronicznej informator o szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Wołomińskiego pomoże w dokonaniu świadomego i w pełni przemyślanego wyboru, który ułatwi Wam zdobycie wykształcenia i spełnienie marzeń zawodowych. Zachęcamy Was do skorzystania z naszej oferty ? napisali w przedmowie informatora Starosta Adam Lubiak i Wicestarosta Robert Szydlik.

Nabór do szkół ponadpodstawowych prowadzony będzie w tym roku wyłącznie w formie elektronicznej przy pomocy platformy VULCAN. O terminach poszczególnych procesów rekrutacji Starostwo będzie informowało na swojej stronie internetowej.

Więcej informacji

Samochód osobowy uderzył w drzewo

Samochód osobowy uderzył w drzewo

21 grudnia w Jadowie, kierujący pojazdem osobowym stracił panowanie nad autem, które następnie uderzyło w drzewo przy jednej z lokalnych dróg.  Zderzenie osobówek [...]
0 komentarzy
Zderzenie osobówek na S8. Jedno z aut przewróciło się na bok.

Zderzenie osobówek na S8. Jedno z aut przewróciło się na bok.

20 grudnia w godzinach porannych na trasie S8 w okolicach wsi Dybów-Kolonia w gminie Radzymin doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch [...]
0 komentarzy

11 nowych FLIRT-ów dla Kolei Mazowieckich

Rekordowa inwestycja Kolei Mazowieckich! Spółka podpisała umowę z firmą Stadler Polska na zakup 11 nowoczesnych pociągów elektrycznych FLIRT o wartości ponad 711 mln zł [...]
0 komentarzy

Co się wydarzyło 5 grudnia w Ząbkach?! Magia, emocje i świąteczny klimat!

W pierwszy piątek grudnia w Ząbkach, zgodnie z tradycją odbyło się Rozświetlenie Choinki Miejskiej w Parku Miejskim im. Szuberta. Ale nie było to [...]
0 komentarzy
Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o laureatach Eskulapów Mazowsza, przyjętym przez sejmik budżecie województwa na [...]
0 komentarzy

Mazowsze wybrało patronów 2026 roku

Sejmik Województwa Mazowieckiego ogłosił nazwiska wybitnych Polaków, którzy obejmą patronat nad nadchodzącym rokiem. Są nimi Andrzej Strug, Pola Gojawiczyńska i Mieczysław Fogg. W [...]
0 komentarzy
Pożar w przychodni w Kobyłce

Pożar w przychodni w Kobyłce

19 grudnia  do Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku przychodni zdrowia w Kobyłce przy ul. Załuskiego. Zgodnie z [...]
0 komentarzy
Zderzenie osobówek w Woli Rasztowskiej

Zderzenie osobówek w Woli Rasztowskiej

19 grudnia w Woli Rasztowskiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Do zdarzenia, które miało miejsce na jednej z lokalnych dróg, natychmiast skierowano siły [...]
0 komentarzy
Kryminalni zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową, 46-latek zatrzymany

Kryminalni zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową, 46-latek zatrzymany

Współpraca policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, doprowadziła do ujawnienia i zlikwidowania kolejnej dziupli samochodowej [...]
0 komentarzy
Ciężarówka wjechała w barierki na trasie S7. Setki puszek, z piwem wypadły, na drogę

Ciężarówka wjechała w barierki na trasie S7. Setki puszek z piwem wypadły na drogę.

18 grudnia na trasie S7 na 128 km drogi, w rejonie miejscowości Szczytniki, ciężarówka uderzyła w bariery po prawej stronie jezdni. Kierujący pojazdem [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.