Operacja Czysta Rzeka w gminie Dąbrówka

2 maja punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się w gminie Dąbrówka Operacja Czysta Rzeka, którą zainicjowała Jolanta Jabłońska sołtys Kuligowa. Wzięli w niej udział wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, zastępca wójta Dorota Wróbel, pracownicy Urzędu Gminy oraz około 200 wolontariuszy.

Do udziału w akcji początkowo zgłosiło się 69 osób, ostatecznie wzięło w niej udział około 200 wolontariuszy ? mieszkańców gminy, działkowców, członków kół wędkarskich, druhów  z Ochotniczych Straży Pożarnych w Ślężanach, Kuligowie, Dąbrówce i Chajętach oraz członków organizacji społecznych  i samorządowych.
– Operacja Czysta Rzeka przeszła moje najśmielsze oczekiwania, nawet nie przypuszczałam że weźmie w niej udział 200 osób, obliczyłam to po ilości rozdanych rękawiczek. Wyniki naszego sprzątania to 300 worków, co dało 3,5 tony śmieci. Operacja Czysta Rzeka jest akcją ogólnopolska, a mimo to nasz sztab był najliczniejszą grupą w skali całego kraju.
To niesamowite jak potrafimy się zintegrować i wspólnie działać. Jestem szczęśliwa
i ogromnie dumna ze wszystkich którzy brali udział w akcji. Bardzo dziękuję mieszkańcom Kuligowa, działkowiczom, pracownikom Urzędu Gminy Dąbrówka z wójtem Radkiem Korzeniewskim i zastępcą Dorotą Wróbel na czele. Dziękuję za zaangażowanie członkom Koła Wędkarskiego 100 Bistyp, OSP Kuligów, MDP Kuligów, OSP Dąbrówka, MDP Dąbrówka , OSP Chajęty, MDP Chajęty, OSP Ślężany, MDP Ślężany, Stowarzyszeniu Pomoc w Dolinie Dolnego Bugu, klubowi 60+, Powiślańskiemu Towarzystwu Społecznemu. Jeszcze raz dziękuję i zapraszam do wspólnego działania w przyszłych inicjatywach ? mówi dumna i szczęśliwa z wyniku akcji Jolanta Jabłońska, sołtys Kuligowa.
Po pracowicie spędzonym dniu na uczestników akcji czekało ognisko i pieczenie kiełbasek.
Operacja Czysta Rzeka to społeczne zaangażowanie wielu środowisk lokalnych, które poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci: rzeki, lasy, przydrożne trakty i swoje najbliższe otoczenie. Pomysł projektu zrodził się z potrzeby wzięcia odpowiedzialności za Krainę Bugu. Bug jest ostatnią tak dużą, w pełni dziką i zachowaną w stanie naturalnym rzeką nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.