Orły Klembów samodzielnym liderem

19 października 2013 w ramach trzeciej kolejki Premier Ligi o Puchar Wójta Klembowa byliśmy świadkami wielu emocji piłkarskich. Nie zabrakło pasjonujących spotkań i wielu bramek.

Inaugurację rozpoczęły zespoły Boziu Kopsnij Siły oraz FC Ostrówek. Mecz w początkowej fazie był wyrównany, jednak z upływem czasu drużyna Boziu Kopsnij Siły zyskiwała przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Boziu Kopsnij Siły. Strzelcami bramek był dwukrotnie Arek Niedźwiedzki, który został wybranym zawodnikiem meczu oraz Kacper Prusak.

W drugim spotkaniu swój mecz rozegrał zespół Adama Ponichtery AHO Dobczyn oraz WKS Ostrówek. Po pierwszej połowie drużyna AHO Dobczyn prowadziła 2:1 po dwóch bramkach Cezarego Sasina. Na uwagę zasługuje druga bramka, która została strzelona z połowy boiska. Drużynie z Dobczyna zabrakło sił do walki w drugiej połowie. Zespół WKS Ostrówek zdominował spotkanie w drugiej części meczu i wygrał go pewnie 2:7. Strzelcami bramek dla zespołu WKS Ostrówek byli: 2 x Adrian Rybak, 2 x Norbert Oleksiak, 2 x Kamil Matusiak, 1 x Adam Łopacz. Zawodnikiem spotkania został Adrian Rybak (WKS Ostrówek), który jest liderem zespołu i kreuje wszystkie akcje ofensywne.

W samo południe na boisku Orlik w Ostrówku zaprezentowały się zespoły Orły Klembów Jr. obecny lider tabeli oraz zespół z Tłuszcza o nazwie Królewski Skład. Mecz był pełen emocji i walki z obu stron. Faworyzowana drużyna Orły Klembów miała sporo problemów w pierwszych minutach spotkania. Do przerwy przegrywali 2:4, po bramkach dwukrotnie Bartosza Dybka, a po stronie Tłuszcza klasycznym hattrickiem popisał się Mateusz Wiejak, a jedno trafienie dołożył Mateusz Wyszyński. Po przerwie trener dokonał jednej zmiany w grze ? wprowadził na boisko Piotra Rakowskiego, który odmienił grę drużyny. Tuż po wejściu zdobył dwie bramki dla zespołu doprowadzając do remisu. Cztery bramki dołożył jeszcze Krzysztof Sosnowski a po jednym trafieniu zaliczyli Michał Wróblewski i Mateusz Marcinkiewicz. Wynik końcowy 10:4.

W ostatnim spotkaniu na boisko wybiegły zespoły Art. Stal Rządza Kraszew oraz zespół z Duczek Joga Bonito. W pierwszej połowie dominował zespół Joga Bonito za sprawą niesamowitego Damiana Piwko, który zdobył w tym meczu, aż pięć bramek. Natomiast w drugiej połowie błyszczał Marcin Rusnarczyk, który także zdobył pięć bramek. Mecz zakończył się remisem 8:8. Oprócz wspomnianej dwójki gole zdobywali jeszcze 1 x Tobiasz Bończewski, 1 x Kamil Skoczeń, 1 x Przemysław Matusiak a po stronie Joga Bonito 2 x Mateusz Kuźnicki, 1 x Krystian Rudnik. Zawodnikiem meczu został wybrany Damian Piwko (Joga Bonito) oraz Marcin Rusnarczyk (Art.Stal Rządza Kraszew).