Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce proponuje

W październiku w OKiS będzie można zobaczyćmalarstwo Mateusza Wyczółkowskiego. To kolejny utalentowany mieszkaniec  Zielonki, W czwartek 3 października o 18:00 w Galerii OKiS odbędzie się wernisaż wystawy. Czas umili nam koncert ?Piano Jazz? w wykonaniu Mariana Deji.

Mateusz Wyczółkowski od urodzenia jest mieszkańcem Zielonki. Ukończył Wydział Architektury na łódzkiej Politechnice. Jest malarzem samoukiem. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych rodzinnych tradycjach artystycznych. Prapradziadek stryjeczny, Leon Wyczółkowski był czołowym przedstawicielem Młodej Polski w nurcie malarstwa realistycznego. Dziadek, Witold Wyczółkowski malował kwiaty, portrety i pejzaże. To dziadek inspirował młodego wtedy Mateusza do podejmowania pierwszych prób przenoszenia emocji na papier.

Miłośnicy sztuki w Zielonce pamiętają wystawy w Ośrodku Kultury i Sportu zarówno Pana Witolda, jak i stryja Mateusza Wyczółkowskiego ? Leszka, światowej sławy malarza i grafika.

Mateusz początkowo posługiwał się suchą pastelą i tuszem, eksperymentował z linorytem i luksografią. Obecnie maluje farbami olejnymi oraz akrylowymi. Prace artysty przedstawiają krajobrazy, martwą naturę, architekturę i abstrakcje. Jednak to widoki natury są najczęstszą formą wyrazu.

W sobotę 5 października odbędzie się doroczny, jedyny rockowy festiwal w Zielonce. W sali widowiskowej OKiS od godziny 17:00 wszystko będzie  na rockowo. Rock Live Zielonka jak zwykle ma wymiar dobroczynny.

Zagra pięć zespołów The Freuders, Lady Strange, DeKret, Terra Ubi Leones, ICON oraz fire group Enemy ? official fanpage ? wszyscy dla wszystkich. Od serca.
Sami z myślą tylko o innych.

W tym roku kwesty prowadzone są na rzecz Kamila Dzieciątko. Kamil to ojciec trójki dzieci. Walczy z białaczką.

W niedzielę 6 października, również dla Kamila, zorganizowano pierwszy dobroczynny turniej ping ponga. Od godziny 10:00 na hali sportowej OKiS spotkania z mistrzami sportu i sportowa rywalizacja. Każdy może zagrać z każdym.

W ramach imprezy przewidziano także inne atrakcje. Od serca. Dla Kamila!
Rock Live Zielonka, Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce, Departament Dobra, Wolontariusze, Patroni i Sponsorzy, Widzowie ? wszyscy razem na jedynej społecznie organizowanej tego typu akcji w Zielonce!

OKiS Zielonka zaprasza do hali sportowej przy ul. Łukasińskiego 1/3 na turniej tenisa stołowego w 2 kategoriach:
szkoła podstawowa (gratis) i open (wpisowe, bez żadnych ograniczeń).
Wpisowe 20 zł będzie w całości przeznaczone na leczenie Kamila Dzieciątko. Nr zbiórki publicznej: 2019/3981/KS.
Dla pierwszych 3 miejsc w obu kategoriach przewidziane są nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.