Ostatnie dni na zgłaszanie projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Już tylko przez tydzień, do 21 stycznia można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest rekordowe 30 mln złotych! – Jeśli chcesz mieć wpływ na to co dzieje się w naszym regionie, zgłoś projekt! – zachęca marszałek Adam Struzik.

W puli 30 mln zł

To co wyróżnia tę edycję budżetu obywatelskiego to rekordowa kwota do rozdysponowania dla mieszkańców Mazowsza – aż 30 milionów złotych! Ta olbrzymia suma stanowi szansę na zrealizowanie ważnych i wyjątkowych przedsięwzięć, które mogą mieć pozytywny wpływ na życie wszystkich Mazowszan.

Budżet Obywatelski Mazowsza wystartował już po raz piąty. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, jego skala jest ogromna, a potrzeby mieszkańców bardzo zróżnicowane. – Projekty zgłaszane do budżetu obywatelskiego pokazują nam, które dziedziny potrzebują wsparcia. Mazowszanie chcą organizować szkolenia dla dzieci i młodzieży, festiwale czy tworzyć szlaki turystyczne. Niezwykle ważne jest dla nich również zdrowie i bezpieczeństwo. We wszystkich dotychczasowych edycjach zakupiliśmy ponad 20 ambulansów. Dzięki BOM wspieramy też rozwój in-vitro na Mazowszu. Zachęcam do zgłaszania projektów.

Warsztaty, a może profilaktyka zdrowotna?

Kto może zgłosić projekt?

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Mazowsza bez ograniczeń wiekowych. Każdy może zarówno zgłosić, jak i poprzeć dowolną liczbę projektów. W imieniu osób małoletnich projekty składają ich rodzice lub opiekunowie prawni. Sara Michalska z-ca dyrektora departamentu organizacji w urzędzie marszałkowskim zaznacza, że w tej edycji samorząd chce jeszcze bardziej zaangażować Mazowszan zarówno na etapie zgłaszania projektów, podpisów pod listami poparcia, jak również głosowania. – Zachęcamy do zgłaszania projektów miękkich, nieinwestycyjnych, angażujących mieszkańców w obszarze kultury, edukacji, profilaktyki zdrowia, bezpieczeństwa czy ochrony środowiska. Jesteśmy otwarci na wszelkie pojawiające się pytania i zachęcamy do kontaktu z nami, dlatego zorganizowaliśmy „czwartkowe popołudnia z BOM” – podkreśla.

Czwartkowe popołudnia z BOM

W tym roku mieszkańcy mogli liczyć na dodatkowe wsparcie na etapie pisania projektów. W grudniowe i styczniowe czwartki o godz. 15.00 do 19.00 pracownicy urzędu marszałkowskiego pełnili dyżur telefoniczny pod numerami telefonów: 22 59 79 693, 22 59 79 277 22 43 79 482.

Jeszcze tylko w najbliższy czwartek (18.01) pomogą oni w wypełnieniu formularzy, opowiedzą o wymogach koniecznych do złożenia projektu oraz wyjaśnią działanie systemu.

Potrzeba = projekt

Całe Mazowsze? A może podregion?

Warunki, które musi spełnić projekt

Środki na Budżet Obywatelski Mazowsza są częścią budżetu województwa, dlatego też zadania, które można z nich realizować, muszą dotyczyć zadań o charakterze wojewódzkim – np. profilaktyki, promocji i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, a także infrastruktury społecznej czy drogowej. Proponowane inwestycje bądź przedsięwzięcia mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach województwa, a termin ich realizacji nie może przekroczyć jednego roku budżetowego.

Jak zgłosić projekt?

Najwygodniejszą formą zgłoszenia projektu jest skorzystanie z formularza na stronie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – bom.mazovia.pl. Można w nim zapisywać wersje robocze, edytować, dodawać załączniki. Przez platformę urzędnicy będą się kontaktować z autorami projektów na etapie oceny.

Projekt można też zgłosić w formie papierowej – pocztą lub osobiście w siedzibie urzędu w Warszawie lub w jednej z delegatur – Radomiu, Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce, Piasecznie, Żyrardowie czy Wołominie. Wtedy należy jednak pamiętać, że projekt musi być zgłoszony na poprawnym formularzu, który można pobrać ze strony. Również podpisy poparcia należy zebrać na odpowiednim formularzu.

Więcej informacji z Mazowsza

Dziś rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Dziś rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą od dziś decydować o tym, jakie projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zostaną zrealizowane w 2025 roku. Jest w czym wybierać. [...]
0 komentarzy

Rewelacyjna 8. Starachowicka Strzała 2024!

To było wspaniałe kolarskie widowisko! Starachowicka Strzała organizowana przez Grzegorza Wajsa ponownie zachwyciła kolarzy szosowych. Wyjątkowa próba charakterów na fenomenalnej trasie w Powiecie [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 29 maja do 8 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i [...]
0 komentarzy
Od czerwca wcześniejsi emeryci i renciści mogą zarobić więcej

Od czerwca wcześniejsi emeryci i renciści mogą zarobić więcej

1 czerwca zmieniają się graniczne kwoty przychodu dla pracujących rencistów i emerytów, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego (60 lat kobieta/65 lat mężczyzna). [...]
0 komentarzy
Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Koleje Mazowieckie zostanie przedłużona

Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Koleje Mazowieckie zostanie przedłużona

W związku z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem przez podróżnych promocji w aplikacji mobilnej Koleje Mazowieckie zostaje ona przedłużona do 31 sierpnia br. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.