Oświatowe Serce Roku

mde

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostało zorganizowane przez Oddział Powiatowy ZNP w Wołominie. Odbyło się ono w Galerii przy Fabryczce.
Uroczystość odbyła się z udziałem sztandaru ZNP, który został ufundowany w roku ubiegłym.

Po odśpiewaniu przez zebranych hymnu państwowego, uroczystość otworzyła Katarzyna Kadzidłowska, prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego, witając gości i wygłaszając okolicznościowe przemówienie.
Podczas kilku wystąpień nawiązywano do wydarzeń związanychz wprowadzaną w tym roku w życie reformą systemu oświaty.
Do tematyki tej nawiązał również list Sławomira Broniarza, prezesa ZNP, który stwierdził: „Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, ale tym roku będzie to inne święto niż dotychczas: mniej radosne z powodu negatywnych konsekwencji reformy edukacji. Zwłaszcza dla tych, którzy utracili pracę; dla pracujących w niepełnym wymiarze; dla tych, którzy muszą uczyć w kilku szkołach. Pamiętajmy o problemach wywołanych nieprzemyślaną reformą tym bardziej, że to dopiero początek zmian.
14 października życzę wszystkim Kolegom i Koleżankom przede wszystkim wytrwałości, niezależności i satysfakcji z wykonywanej pracy. Związek Nauczycielstwa Polskiego zawsze przeciwstawiał się próbom obniżenia przez rządzących rangi zawodu nauczyciela oraz pozbawienia nauczycieli autonomii
i poczucia bezpieczeństwa w naszym zawodzie (…).”

sdr

Tradycyjnie podczas uroczystości wręczone zostały pamiątkowe statuetki Serce Roku. Wśród 22 pracowników oświaty i 10 samorządowców, tegorocznych laureatów, znalazła się również Tamara Kozłowska, wieloletnia nauczycielka wołomińskich szkół.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.