Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

– Warto pomagać innym ludziom. To daje satysfakcję, ale trzeba też mieć świadomość tego, że nigdy nie wiemy kiedy tak naprawę takiej pomocy sami będziemy potrzebowali ? mówi Anna Jabłońska, liderka akcji Szlachetna Paczka na rejon wołomiński. –  Jestem dziewczyną z historią i wiem jak bardzo ważne i potrzebne może okazać się wyciągnięcie pomocnej dłoni ? dodaje.

16 listopada odbędzie się otwarcie bazy rodzin, które dostały się do programu ?Szlachetnej Paczki?. Darczyńcy będą mogli na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybrać rodzinę by ufundować dla niej paczkę.

Osoby, które chciałyby ufundować paczkę w całości lub któryś z jej elementów bądź pomóc przy organizacji Finału zapraszam do kontaktu przez FP Szlachetna Paczka Wołomin bezpośrednio do mnie ? mówi Anna Jabłońska.

Nasza rozmówczyni opowiedziała nam o historii, która wpłynęła na jej decyzję o zaangażowaniu się w akcję ?Szlachetnej Paczki?:

Dziewczyna pomagająca w naszej akcji promocyjnej opowiedziała mi historię o przeciwnej akcjom społecznym dyrektorce z McDonald?s. Nie pozwalała na wywieszanie żadnych materiałów reklamowych w restauracji. W końcu sama znalazła się w trudnej sytuacji, kiedy jej dziecko zachorowało na raka i potrzebowało pomocy. Od tej pory zmieniła swoje nastawienie i chętnie włącza się w akcje charytatywne.

Ogólnopolska akcja zaczęła się w czerwcu. W sierpniu zaś pani Anna objęła funkcję lidera Szlachetnej Paczki na rejon wołomiński.

– Przeprowadziliśmy kilka akcji promocyjnych, m.in:           w Galerii Wołomin, w MDK w Wołominie, w PULu, w I LO im. Wacława Nałkowskiego   w Wołominie i w siedzibie Bractwa Strzeleckiego ?Salwa?. Patronat honorowy nad akcją objął Starosta Wołomiński – Adam Lubiak. Powiat Wołomiński – współorganizator akcji – udostępnił na potrzeby finału Szlachetnej Paczki ?Weekend Cudów? bazę lokalową mieszczącą się  w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości ?Fabryczce? przy ulicy Orwida 3 w Wołominie – mówi Anna Jabłońska.

W dniach 7 i 8 grudnia darczyńcy połączą wspólne siły – przyjadą do ?Fabryczki?, przywiozą paczki dla wybranej przez siebie rodziny, a następnie razem z wolontariuszami zawiozą je rodzinom.

8 grudnia o godz. 16.00, odbędzie się oficjalne zakończenie Finału Szlachetnej Paczki na rejon wołomiński, na który zaproszeni zostaną: darczyńcy, dobroczyńcy i wolontariusze. Ich działalność na tym się jednak nie skończy. Po finale ponownie odwiedzą rodziny by sprawdzić jak ich pomoc oddziałała na poprawę warunków życiowych obdarowanych.

Akcja Szlachetna Paczka łączy wolontariuszy, darczyńców i rodziny będące w potrzebie. Jest pomocą dedykowaną konkretnym rodzinom wskazanym przez osoby prywatne, przez jednostki samorządu terytorialnego, parafie, domy dziecka, PCPR, OPS-y.

? Celem Paczki jest pomoc potrzebującym rodzinom i niesienie mądrej pomocy, a mądra pomoc to taka, która pozwala ludziom wzrastać i się usamodzielniać. Rodziny wytypowane do otrzymania takiej pomocy określają swoje najważniejsze potrzeby, a darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych  i spełniają ich marzenia.

Anna Jabłońska zachęciła poprzez akcje promocyjne około 70 wolontariuszy z czego po rekrutacji zostało 25 wolontariuszy, którzy już działają aktywnie na terenie powiatu wołomińskiego. Wstępnie do uczestnictwa w akcji wytypowanych zostało 70 rodzin. Dokładna liczba objętych pomocą nie jest jeszcze określona bowiem trwa ostatni etap weryfikacji. ? Wolontariusze są jeszcze w trakcie przeprowadzania wywiadów środowiskowych. Szacunkowo będzie to ok. 30-40 rodzin ? mówi koordynatorka akcji.

Szlachetna Paczka to nie jedyna fakcja charytatywna, w którą zaangażowała się Anna Jabłońska. Angażuje się również w ?Akademię przyszłości?. Ma ona na celu pomoc dzieciom, które mają różne trudności. – Jesteśmy tzw. Tutorami, czyli osobami wspierającymi dzieci. Każde dziecko spotyka się ze swoim tutorem raz w tygodniu. Zadaniem tutora jest zbudowanie z dzieckiem relacji opartej na zaufaniu i stworzenie mu warunków do tego, by zmieniło swoje nastawienie do świata. Dzięki nam i odpowiedniemu ukierunkowaniu – spełnia swoje marzenia.

Ja mam pod opieką dziewczynkę, którą poznaję i której chcę pokazać właściwe wzorce, dzięki którym osiągnie sukces. W Oli widzę siebie sprzed lat. Pracując z nią chcę pokazać jej moją drogę do osiągnięcia dotychczasowych sukcesów i wybory, które sprawiły, że pomimo wielu trudności udało mi się i udaje realizować wymarzone cele. To nie tylko satysfakcja i chęć niesienia pomocy, która mnie spełnia, ale prawdziwa misja i powinność, których wypełnianie to prawdziwa recepta na szczęście    ? opowiada Anna Jabłońska.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.