Otwarcie sezonu unihokejowego młodzików i młodziczek w Zielonce!

Zielonkowscy kibice unihokeja długo czekali na rozpoczęcie rozgrywek najmłodszej kategorii wiekowej. W mikołajkową niedzielę (6 grudnia) trzy kluby z Zielonki ? Dzikie Gęsi, UKS Bankówka oraz MUKS Zielonka, wspólnie zorganizowały I Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek.

Turniej miał niecodzienną formę. Jednego dnia w jednym miejscu rozgrywane były mecze zarówno chłopców jak i dziewcząt. Taka forma turnieju to duże ułatwienie dla organizatorów oraz nie lada gratka dla fanów unihokeja.
Zarówno dziewczęta z Dzikich Gęsi jak i chłopcy z ?Bankówki? już przed turniejem stawiani byli jako faworyci.
Młodziczki pod wodzą trenerów Michała Olędzkiego oraz Katarzyny Rogali pewnie pokonały obie drużyny tracąc w obu spotkaniach zaledwie dwie bramki. Kibice Gęsi szczególnie czekali na spotkanie
z UKS 85 Mokotów. Jest to drużyna, z którą zielonkowskie unihokeistki ?o włos? przegrały w finale Festiwalu Unihokej Łączy Dzieci w listopadzie tego roku. Świetna gra Dzikich Gęsi i ogromne wsparcie kibiców pozwoliły dosadnie zrewanżować się warszawiankom. Mecz zakończył się wynikiem 3-1!
Również UKS Bankówka prowadzona przez trenera Stanisława Głowienkę nie miała sobie równych. Wszystkie spotkania zakończyły się pewnym zwycięstwem. Statystyki mówią same za siebie: UKS
w całym turnieju (cztery spotkania) zdobył aż 37 bramek tracąc jedynie osiem. Solidna gra w obronie, mądre rozgrywanie piłki w ataku i bardzo dobra postawa bramkarzy pokazały, że zeszłoroczny Mistrz Polski jest gotowy do sezonu i obrony tytułu!
Ostatecznie Dzikie Gęsi Zielonka oraz UKS Bankówka Zielonka zakończyły turniej na najwyższym miejscu podium.
Najmłodsza drużyna z Zielonki ? MUKS zakończyła turniej na ostatnim miejscu. Warto pamiętać, że są to początki tego klubu w kategorii młodzików. Zawodnicy trenera Mariusza Zadrogi rozwijają się
z turnieju na turniej. Od zeszłego sezonu zrobili ogromny postęp i z pewnością jeszcze w tym sezonie sprawią swoim kibicom sporo powodów do dumy!
Serdecznie dziękujemy firmom: ?Marking- hurtownia AGD?, ?Api Martek?, ?Sklep Sukurs? oraz ?Augustowianka- naturalna woda źródlana? za wszelką pomoc przy organizacji turnieju.
Wszystkich fanów unihokeja zachęcamy do śledzenia losów zielonkowskich drużyn: www.dzikiegesi.pl, Facebook/Dzikie Gęsi; Facebook/UKS Bankówka; Facebook/MUKS Zielonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.