Otwarcie ZS Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Radzyminie

21366653_1289026284542030_2766562301375869380_o

W poniedziałek, 4 września br., po intensywnych, trwających ponad rok pracach budowlano – remontowych, w Radzyminie oddano do użytku budynek, w którym swoją nową siedzibę ma  Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej.

W obecności rodziców i uczniów szkoły, grona pedagogicznego i przedstawicieli samorządu, uroczystego otwarcia dokonał Kazimierz Rakowski, starostwa wołomiński,  a budynek poświęcił gość honorowy JE  biskup Marek Solarczyk.
W uroczystości uczestniczyli także Adam Łossan, wicestarosta wołomiński, Krzysztof Chaciński, burmistrza Radzymina oraz przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej.
Otwarcie nowej siedziby placówki było szczególnie ważnym wydarzeniem  nie tylko dla uczniów, ale także dla pani dyrektor   Jolanty Rzeczkowskiej,  która  w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej pracuje  od 1988r., a funkcję dyrektora pełni od 2008 r.  Szkoła rozpoczęła swoją działalność w 1960 r., kiedy to Kuratorium Okręgu Szkolnego Warszawskiego powołało Szkołę Podstawową Specjalną w Pustelniku, w Zakładzie Wychowawczym Caritas. W 1967 r. utworzono klasy specjalne dla dzieci mieszkających w Markach i okolicznych miejscowościach. Przez kilkadziesiąt lat placówka mieściła się w niewielkim budynku w Markach, a w  późniejszym okresie została tymczasowo przeniesiona do Wołomina.
Nowoczesny i dostosowany do potrzeb dzieci  obiekt, jest docelową siedzibą Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej. Niebawem, zostaną w nim uruchomione także filie Powiatowego Urzędu Pracy, Wydziału Budownictwa oraz Wydziału Komunikacji.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.