Pałac w Chrzęsnem zaprasza

Przybywa inicjatyw organizowanych na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego w Chrzęsnem. W środę 16 listopada odbył się blok spotkań adresowanych do różnych grup wiekowych i zawodowych.

W programie znalazło się między innymi spotkanie ?Wielka mała literatura? adresowane do uczniów i nauczycieli oraz ?Noskawer i kieszeniowe, czyli majsterkowanie przy języku? z Pawłem Beręsiewiczem połączone z zabawą w rewolwerowców, czytaniem i konkursami wzbogacone premierą książki ?Poczet psujów polskich?.
Michał Książek i Jerzy Sosnowski szukali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego pisarze piszą książki i co może, a czego nie może literatura? Czyli rozmowa na temat roli literatury i jej twórców w świecie internetu, reklam i facebooka. Spotkanie prowadził Jarosław Górski.
Tego dnia poświęcono również trochę czasu na problematykę podczas spotkania pod patronatem Filmoteki Narodowej rozmawiano na temat ?Literatury w starym kinie? o czym opowiedział Michał Pieńkowski opowiadając o dźwięku w przedwojennym kinie. Rozmawiano o tym jak wyglądały (i brzmiały!) pierwsze eksperymenty z kinem dźwiękowym? Dlaczego nie wszystkie eksperymenty wytrzymały próbę czasu? Kiedy pojawił się dialog w kinie.
Dzień zakończył się pokazem filmowym i spotkaniem z Anną Seniuk a rozmowę z aktorką prowadził Stanisław Zawiśliński.
Główny Organizator ? MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY
Współorganizatorzy ? POWIAT WOŁOMIŃSKI, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych NADZIEJA ,  Stowarzyszenie Na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych Ab Ovo W Tłuszczu
Partnerzy ? Wydawnictwo Literatura, Filmoteka Narodowa, Rada Języka Polskiego, Teatr Polskiego Radia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.