3 przemyślenia nt. „Pamięci majora Stefana Waltera

  1. Cieszy mnie bardzo że pamiętamy o bohaterach wojny z Rosją 1920 roku,w Bitwie Warszawskiej pod Radzyminem.Ale czy kompleks burmistrza Piotrowskiego w temacie Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920r.nie stwarza precedensu wyścigu historycznego pt. gdzie polała się większa krew polskiego żołnierza pod Radzyminem czy pod Ossowem i Wołominem.To nie jakiś sobie tam wymysł czytelnika ale pierwszy etap tej przemyślanej historycznej rywalizacji mogliśmy przeczytać tuż przed rocznicą 15-go sierpnia br.na łamach SuperExpressu oraz,powiatowych Faktów gdzie Panowie Wnuk i Piotrowski nie zważając na święto państwowe używali sobie kreśląc tylko im znaną dziwną prawdę historyczną tamtego okresu, obrażając sąsiadów z Wołomina .Przedstawię jeden cytat z wtwiadu Pana Piotrowskiego nr.14 /Trzeba pamiętać że bolszewicki sen o potędze zakończył się w Radzyminie/ nic podobnego to jest elementarny brak wiedzy historycznej.Jeśli w tak zasadniczej sprawie Pan Piotrowski mija się z prawdą to czego możemy spodziewać się dalej. Obawiam się że to dopiero początek odnawiania starych waśni zawsze obrażonego Radzymina właściwie nie wiadomo o co.Ponowie spokojnie Bitwa Warszawska to nie tylko Radzymin to znacznie większy obszar i nasza wspólna piękna historia potrawmy to uszanować.

  2. Obserwatorrr nie wytrzymuje i wczyna waśnie
    z zazdrości ? Daj spokój ! A co do obchodów obserwatorku to w jednym masz rację : obchody powinny być wspólne i wspólna sprawa ,linia frontu była jedna i długa , ale Radzymin 15 sierpnia czci od momentu powstania grobów tyle lat w ciszy i spokoju ,msza , kazanie i palenie świec ,a od dłuższego czasu wyniośle i wspaniale sami w tym uczestniczymy . Nie zauważyłeś ,ilu jest przyjezdnych osób na uroczystościach .( jakie ognie na niebie i tańce na ziemi )Mamy kłopot z zaparkowaniem samochodu , potem z wyjazdem na trasę .
    Nie powinniśmy walczyć o prawo pierwszeństwa z Radzyminem , powinniśmy razem z nim tworzyć jedność , a Radzyminowi dać prawo prowadzenia sztafety . Jak zauważyłem Radzymin o nic nie zabiega oni robią swoje i układa mu się w całość
    Tak trzymać – pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.