Paragiełda po raz piąty

Już w najbliższy weekend kolejna edycja Paragiełdy. W hali wołomińskiego OKiS-u każdy fan paralotniarstwa znajdzie coś dla siebie.
Paragiełda do Wołomina zawita już po raz piąty. Jedna z najważniejszych imprez paralotniowych w Polsce rusza na hali OKiS-u przy ulicy Korsaka 4 w sobotę o 10.00, zaś w niedzielę o 11.00. Goście mogą spodziewać się przede wszystkim targów używanego i nowego sprzętu paralotniowego. Będzie można zakupić nowy sprzęt, a stary sprzedać lub wymienić na nowszy. Producenci i dystrybutorzy zaprezentują swoje produkty, zaś szkoły paralotniowe ofertę szkoleń. – Czekamy na ludzi, którzy chcieliby latać. Właśnie u nas będą mogli zaczerpnąć wszelkich potrzebnych informacji od fachowców – mówił w wywiadzie z ŻPW prezes dobrze znanego w powiecie Gekon Glide Clubu Piotr Sawka. Jednak Paragiełda to nie tylko paralotnie. Zapewne znajdzie się również coś dla wielbicieli lotni, motolotni i spadochroniarstwa.
Podczas imprezy (sobota 17.30) odbędzie się konkurs filmów amatorskich o tematyce lotniczej, którego jury będzie zgromadzona publiczność. W trakcie Paragiełdy odbędzie się również zbiórka pieniędzy na Fundusz Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy. – Ma on na celu wspieranie osób, które uległy wypadkom paralotniowym i potrzebują wsparcia w dalszym leczeniu. Każdy poszkodowany może ubiegać się o pomoc finansową, nawet jeśli nigdy nie wspierał Funduszu – mówił nam Piotr Sawka. Na Paragiełdę można spokojnie zabrać swoje pociechy, które będą mogły pobawić się pod fachową opieką w specjalnie przygotowanym kąciku. pim

Foto reportaż z imprezy:

https://www.zyciepw.pl/paragielda-2008/