Paragiełda w Wołominie

Paragiełda 2008W miniony weekend na terenie OSiR w Wołominie, odbyła się Paragiełda, jedna z największych imprez paralotniarskich w Polsce, zorganizowana tradycyjnie przez Gekon Glide Club.

Już po raz piąty odbyła się Paragiełda – jedna z największych imprez tego rodzaju w kraju. W tym roku, swoje produkty zaoferowało około 30 firm, w tym jeden przedstawiciel z Ukrainy. Amatorzy paralotniarstwa mogli zakupić nowy sprzęt paralotniowy, akcesoria i gadżety. Szkoły paralotniowe zachęcały przybyłych gości do skorzystania z ich nauki i powiększania grona miłośników latania, których nie brakuje w Wołominie. Tradycyjnie już podczas trwania imprezy, odbyła się zbiórka pieniędzy na Fundusz Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy.

Pierwszego dnia odbył się pokaz układania oraz możliwości jastrzębia Harrisa – jedynego ptaka drapieżnego na świecie polującego w stadzie. Umiejętności swojego podopiecznego na hali OSiR prezentował sokolnik Piotr Nadworny.Około 18 został przeprowadzony konkurs filmów amatorskich o tematyce lotniczej.

Pierwsze miejsce zajął film ?Jak Józek z Bagien został IKAREM” Dariusza Wysockiego, mieszkańca Poznania. – Już po raz trzeci wystawiam produkty firmy ?Avion Gadget” na tutejszej Paragiełdzie, ale dopiero po trzech latach zdecydowałem się wyreżyserować film, którego scenariusz tkwił w mojej głowie od dawna i cieszę się, że zagłosowało na niego ponad 150 widzów.
Uczestnicy giełdy, którzy pochodzą z różnych stron Polski, zgodnie stwierdzili, że panuje na niej niepowtarzalna atmosfera, a jakość organizacji imprezy, zmierza w coraz lepszym kierunku.

Adrian Gałązka

Foto relacja z imprezy:
https://www.zyciepw.pl/paragielda-2008/