Pastelowy Zawrót Głowy

W piątkowy wieczór (2 grudnia 2016) w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wernisaż wystawy ?Pastelowy zawrót głowy?. Tym razem na ścianach wołomińskiego ośrodka swoje prace zaprezentowały uczestniczki warsztatów ?Malowanie pastelami?, które odbywają się w Izbie Muzealnej Wodiczków w Wołominie.
Warsztaty powstały z potrzeby zorganizowania zajęć dla lokalnej społeczności, odbywają się pod czujnym okiem Elżbiety Rączki. – Wielki ukłon dla Pani Danuty Michalik, pomysłodawczyni i organizatora zajęć, podczas których uczestniczki odkrywają drzemiące w sobie zdolności ? czytamy w notatce przesłanej przez pracowników wołomińskiego MDKu.
Były to wyjątkowe chwile dla czternastu Pań, które po raz pierwszy zaprezentowały swoje prace publiczności.
Izba Muzealna powstała z pasji nowej właścicielki nieruchomości, Danuty Michalik, która uratowała przed zniszczeniem bezcenne pamiątki rodziny Wodiczków, opracowała i skatalogowała zbiory, a dzisiaj udostępnia je Państwu do zwiedzania. Jej marzeniem jest, aby działalność Izby Muzealnej uczyła szacunku do historii, przywiązania do rodzinnego miasta i jego tradycji. Izba ma bowiem chronić przed zapomnieniem i zniszczeniem dobra kulturalne świadczące o przeszłości rodziny Wodiczków i przeszłości Wołomina. Danuta Michalik, dzięki tej inicjatywie, promuje Wołomin, tak ważny dla Franciszka, jego dzieci i wnuków rozproszonych po całym świecie. Ma także nadzieję, że będzie to miejsce spotkań miłośników historii Wołomina, muzyki poważnej i miejsce spotkań z młodzieżą.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.