Piękna nasza Polska cała…

Uczestnicząc w wernisażu i oglądając prezentowane na nim obrazy trudno się nie zgodzić z wyborem tytułu wystawy. Nasz kraj jest piękny, ale trzeba umieć to piękno zobaczyć. Jak bardzo piękna jest nasza Polska cała zaprezentowali autorzy wystawy, której wernisaż odbył się w piątek 4 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Pierwszy w tym sezonie wernisaż zorganizowany w MDK przyciągnął liczną publiczność, a wszystko za sprawą Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie. Wystawę otworzyła Dyrektor MDK, Marzena Małek, głos zabrał również burmistrz Wołomina, Ryszard Madziar. Oboje podziękowali za współorganizację Gabrieli Czarneckiej – inicjatorce wystawy oraz wszystkim dziewiętnastu autorom prac, które weszły w skład wystawy. Wśród gości nie zabrakło, ubranej w mundury, młodzieży z ZS nr 4 im. Marynarki Wojennej RP.

Podkarpacki oddział stowarzyszenia jest najmłodszym i najdalej położonym od Bałtyku. To grupa przyjaciół z różnych stron kraju, która od lat spotyka się na plenerach malarsko-fotograficznych. Efektem jednego z takich plenerów jest wystawa, którą do 5 listopada można oglądać w MDK w Wołominie.

A warto tę wystawę odwiedzić, ponieważ prace malarskie oraz fotograficzne przedstawiają zapierające dech w piersiach obrazy jakimi zachwycić może polska przyroda.

T.W.