Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją płońskiej komendy na terenie należącym do jednej z firm ujawnili składowisko odpadów. Na miejscu policjanci wykonywali czynności przy udziale inspektorów WIOŚ. Pobrane zostaną próbki do badań laboratoryjnych celem ustalenia składu chemicznego zabezpieczonych substancji. Za nieodpowiednie postępowanie z odpadami grozi nawet 10 lat więzienia.
Wczoraj (4.07) policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Płońsku wraz z pracownikami ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie skontrolowali posesję należącą do jednej z firm z terenu powiatu płońskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mogą być tam nielegalnie składowane odpady powstałe w trakcie produkcji. Na placu, za nieużytkowanymi już budynkami, ujawnionych zostało 15 pojemników typu mauzer o pojemności 1000 litrów każdy, wypełnionych nieznaną cieczą oraz duża ilość częściowo zafoliowanych kartonów i worków z różnego rodzaju odpadami. Wiele z nich jest uszkodzona.
Policjanci zabezpieczyli składowisko i przyległy teren. Wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady. Czynności na miejscu wykonywane były przy udziale straży pożarnej, która sprawdziła pojemniki pod kątem ewentualnych wycieków substancji oraz wydobywania się na zewnątrz łatwopalnych gazów.
Wkrótce wykonywane będą kolejne czynności w tej sprawie. Pobrane zostaną między innymi próbki do badań laboratoryjnych celem określenia składu chemicznego zabezpieczonych substancji i ustalenia ewentualnego zagrożenia dla życia, zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego. Sprawdzone zostanie również czy nie doszło do skażenia terenu, na którym znalezione zostały odpady.
Zebrane materiały przekazane zostaną do Prokuratury Rejonowej w Płońsku celem oceny prawno-karnej, czy w tym przypadku doszło do popełnienia przestępstwa.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za niewłaściwe składowanie odpadów lub substancji toksycznych, które mogą stanowić zagrożenie dla człowieka i środowiska grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska
Więcej wiadomości z Mazowsza
Szokujące sceny w galerii handlowej. Nastolatki podżegały 13-latka do ataku na bezdomnego
Kontrole przewozów trwają. Zatrzymany Uzbek ścigany czerwoną notą Interpolu
Groźny wypadek w Żukowie pod Sochaczewem. Kierowca uderzył w słup i zaparkowany samochód, na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Potężny łoś wpadł na samochód. Dramatyczny wypadek na DK53.
Dramatyczny wypadek na ulicy Szwedzkiej. Skuter zderzył się z samochodem – jedna osoba ranna
Usiłował zabić, groził siekierą, znieważył i napadł na policjantów. 52-latek tymczasowo aresztowany na 3 miesiące
Seria kolizji i wypadków na S8. Pięć zdarzeń przez ten sam błąd kierowców
Pijany sprawca kolizji, zatrzymany przez legionowskich policjantów
Ukrywał się przed karą za rozbój. Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 42-latka
Płomienie i gęsty dym na posesji. Samochód spłonął w Zagościńcu.
Dramatyczny wypadek w Woli Rasztowskiej. Samochód wpadł do zbiornika wodnego, dwie osoby poszkodowane
Ogromny pożar zakładu stolarskiego w Nowych Lipinach. Nad miejscowością unosił się gęsty słup czarnego dymu.
Wieczorny pożar sadzy w kominie. Szybka interwencja strażaków zapobiegła większemu zagrożeniu.
Groźny wypadek na DK61. Samochód dachował w przydrożnym rowie.










