Początek sezonu w wykonaniu Bobra Tłuszcz

tomasz_wojdyna

Tomasz Wojdyna jest trenerem Bobra Tłuszcze, który rywalizuje w Lidze Okręgowej, grupie Warszawa I. Po pięciu kolejkach od startu sezonu drużyna ta zajmuje czwarte miejsce  miejsce w tabeli, tracąc do lidera, Victorii II Sulejówek, 4 punkty. Z Tomaszem Wojdyną rozmawia Paweł Choim.

– Proszę opowiedzieć, jak wyglądały wasze przygotowania do sezonu 2017/2018 ?
– Przygotowania zaczęliśmy 17 lipca. Treningi odbywały się trzy razy w tygodniu, plus dwa sparingi. Mecze kontrolne rozegraliśmy z Wichrem Kobyłka, Czarnymi Węgrów, Huraganem II Wołomin,  Huraganem I Wołomin i Bugiem Wyszków. Wygraliśmy jedno spotkanie, trzy przegraliśmy i jedno zremisowaliśmy.
– Czy w czasie przerwy między rozgrywkami w drużynie nastąpiły jakieś zmiany kadrowe?
– W nadchodzącym sezonie w naszej  drużynie nie zagra trzech  podstawowych zawodników z poprzedniego sezonu – a są to: Dawid Gajewski, Jakub Zasadziński i Radosław Dobrzeniecki. Wszyscy trzej zasilili Klub z Wołomina. W zamian pozyskaliśmy Tomasza Domańskiego i Daniela Czechowskiego, którzy stali się podstawowymi zawodnikami naszej kadry.
– Po pięciu kolejkach macie na koncie dwie porażki i trzy zwycięstwa. Jak Pan ocenia start rozgrywek w wykonaniu swojej drużyny?
– Jestem bardzo zadowolony z mojej drużyny, ponieważ po długiej przerwie, krótkim okresie przygotowań, różnej frekwencji na zajęciach i po staracie trzech zawodników z pierwszej jedenastki ograliśmy dwóch spadkowiczów z czwartej ligi (Unię Warszawa i Hutnika Warszawa – red.) i myślę, że w tym sezonie też pretendentów do awansu.
Świadczy to o tym, że tworzy się nam mocna mentalnie drużyna  z charakterem i sercem do gry.
– W ramach szóstej kolejki rozgrywek zagracie u siebie z Olimpią Warszawa. Drużyna ta  zajmuje dwunastą pozycję z pięcioma punktami na koncie. Jakie są prognozy, założenia przed tym meczem?
– Czeka nas ciężkie spotkanie, ponieważ Olimpia jest zespołem bardzo dobrze zorganizowanym w obronie, co świadczy o tym, że w poprzednim sezonie straciła najmniej bramek w lidze.
Nie udało nam się wygrać w poprzednim sezonie z Olimpią, więc czekamy na rewanż, a grając u siebie liczymy na 3 pkt.
– Jakie są cele Bobra w sezonie 2017/2018?
– Cel jest jeden. Utrzymanie się w Lidze Okręgowej. Jak wiemy czeka nas w tym roku reorganizacja ligi, w wyniku której i strefa spadkowa będzie liczyła od sześciu do dziesięciu drużyn.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.