Podział punktów w meczu Huraganu z ŁKS-em

Od meczu z wymagającym ŁKS-em Łódź rozpoczęli sezon 2016/2017 piłkarze beniaminka grupy pierwszej III ligi Huraganu Wołomin. Deszczowa aura nie zniechęciła na szczęście kibiców, którzy tłumnie przybyli na wołomiński stadion, aby w minioną sobotę (6 sierpnia), wspierać PWKS w staraniach o osiągnięcie jak najlepszego rezultatu. Podczas meczu na tarasie budynku klubowego nie zabrakło m.in. burmistrz Elżbiety Radwan, szkoleniowca pierwszoligowego Znicza Pruszków Andrzeja Prawdy czy też trenera Krzysztofa Gawary. Nowością było rozstawienie namiotu, pod którym zasiedli przedstawiciele, głównie łódzkich, mediów.
Spotkanie od początku toczyło się w bardzo dobrym tempie
i dostarczało zgromadzonym dużo emocji. Już w 3. minucie bramkarz ŁKS-u popełnił błąd niefortunnie wybijając piłkę w nogi Patryka Wróblewskiego, do niej dopadł Łukasz Choiński, jednak w klarownej sytuacji strzelił wysoko nad poprzeczką. Odpowiedź przyjezdnych miała miejsce dziewięć minut później, gdy Jewhen Radionow z dystansu uderzył nieznacznie obok słupka. W 19. minucie Łukasza Derejko chciał zaskoczyć Łukasz Kopka, ale futbolówka po tej próbie poszybowała nad bramką. Siedem minut później koncertowy, trójkowy kontratak w wykonaniu Rafała Wielądka, Patryka Wróblewskiego i Mikołaja Tokaja omal nie doprowadził do otwarcia wyniku. Ostatecznie na drodze do celu stanęli obrońcy gości i zdołali zastopować strzał Tokaja. W 30. minucie czujnością wykazała się nasza defensywa, a w szczególności Jacek Koza, kiedy popisał się błyskotliwą interwencją i powstrzymał atak napastnika ŁKS-u. Dziewięć minut później Łukasz Derejko w ostatniej chwili intuicyjnie przeniósł piłkę nad poprzeczką po kąśliwej główce Jewhena Radionowa.
O ile gra przed przerwą była w miarę wyrównana, to po zmianie stron zarysowała się przewaga przyjezdnych. W 46. minucie Maksym Kowal groźnie huknął obok bramki. Osiemnaście minut później zza pola karnego przymierzył Michał Michałek, lecz Derejko opanował futbolówkę na raty. Chwilę potem Radionow ze środka przestrzelił nad poprzeczką. W 82. minucie z niebezpieczną główką Radionowa poradził sobie Derejko. Następnie o swoich nieprzeciętnych umiejętnościach przypomniał Stanisław Ławcewicz, który efektownym wybiciem przerwał bramkową akcję przeciwników. W 88. minucie po rzucie rożnym obok słupka uderzył Mateusz Lewicki, a minutę później próba Rafała Wielądka również okazała się niecelna. W doliczonym czasie w boczną siatkę trafił Damian Nowacki z ŁKS-u. Zacięte starcie zakończyło się korzystnym dla nas remisem 0:0. Wielka w tym zasługa świetnie dysponowanego Łukasza Derejko oraz uważnie grającej linii defensywnej Huraganu. Skład: Derejko ? Koza, Moryc, Górski, Ławcewicz ? Tokaj, Woźniak (87? Lewicki) ? Wielądek, Wróblewski (68? Jasiński) ? Choiński (80? Ndakiza), Dukalski (78? Nowacki).
W wołomińskiej drużynie doszło przed startem rozgrywek do przetasowań personalnych. Skład PWKS-u zasilili wyróżniający się obrońcy: Jacek Koza (Olimpia Elbląg), Mateusz Maciak (Bug Wyszków), Jacek Moryc (Pilica Białobrzegi), Robert Szypulski (Bzura Chodaków), Daniel Żurawski (Wilga Garwolin), a także doświadczony napastnik Dominik Dukalski z Hutnika Warszawa (w rundzie wiosennej wypożyczony do Pogoni Grodzisk Mazowiecki). Z kolei po stronie ubytków widnieją następujący zawodnicy: Dariusz Dadacz i Marcin Stańczyk (obaj Dolcan Ząbki), Marcin Jadczak (Huragan II Wołomin), Marcin Mańko (wyjazd do Anglii), Dominik Ołdak (juniorzy Polonii Warszawa). Ponadto Bóbr Tłuszcz wykupił przebywających w tamtym sezonie na wypożyczeniu Radosława Dobrzenieckiego i Sebastiana Lewandowskiego. Kadra Huraganu nie została jeszcze zamknięta, bowiem okienko transferowe otwarte jest do 31. sierpnia. Priorytetem jest pozyskanie utalentowanego młodzieżowca mogącego wzmocnić konkurencję na prawej pomocy. Zmiany nie ominęły ławki szkoleniowej, gdyż do Andrzeja Grelocha dołączył posiadający licencję uprawniającą do pracy w III lidze Piotr Stańczuk. Obaj poprowadzą zespół w duecie trenerskim.
Po pierwszej kolejce Huragan plasuje się na trzynastej pozycji, zaś stawce przewodzi Widzew Łódź. Do najbliższego pojedynku w Wołominie dojdzie w sobotę, 20. sierpnia. Przeciwnikiem Huraganu będzie czwarty w tabeli MKS Ełk. Początek rywalizacji o godz. 15:00. Serdecznie zapraszam.