Poland Bike Extreme w Wołominie

Miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerach mieli pole do popisu. Na torze rowerowym Dirt Park ?Strefa 7? w Wołominie odbyły się zawody Poland Bike Extreme, organizowane przez Grzegorza Wajsa. To wyjątkowe miejsce przeznaczone jest wyłącznie dla rowerów BMX i MTB. Emocjonująca rywalizacja rozegrała się w trzech konkurencjach: dualu, dircie i best trick.Dual, czyli jazdę na czas, wygrał 19-letni Damian Hentosz z Zagościńca. ? Ściganie było niezwykle wyrównane. Każdy z nas miał cztery próby, ja najlepszy wynik wykręciłem w ostatnim przejeździe. Uwielbiam ten sport. To jest adrenalina, niezwykłe emocje i wrażenia. – mówi Damian Hentosz.
Rywalizacja w dualu była pasjonująca. O miejscach na podium decydowały setne ułamki sekundy. Hentosz w swojej ostatniej próbie uzyskał czas 15,95 sek i jako jedyny zszedł poniżej 16 sekund.
Kolejne dwie konkurencje – dirt i best trick (podniebne ewolucje na rowerach oceniane przez sędziów) wygrał 23-letni Jan Kiliński z Warszawy. ? Jestem tu trzeci raz i ponownie czuję niesamowitą adrenalinę. Super zawody, oby podobnych imprez było jak najwięcej. Ten sport to moja pasja, wielka radość oraz przełamywanie własnych słabości, walka z samym sobą. – mówi Jan Kiliński.
– Jestem pod dużym wrażeniem tych zawodów i wysokich umiejętności zawodników ? mówił podczas uroczystej dekoracji burmistrz Wołomina, Jerzy Mikulski. ? Ten tor, Dirt Park ?Strefa 7? jest właśnie stworzony dla Was, jeden z nielicznych tego typu na Mazowszu. Dziękuję Grzegorzowi Wajsowi i jego ekipie Poland Bike za świetną organizację imprezy i promocję kolarstwa, tym razem w ekstremalnym wydaniu.
To był wyjątkowy pokaz ekstremalnej jazdy na rowerach. Zapierające dech w piersiach skoki i fantastyczne ewolucje młodych, utalentowanych zawodników wzbudzały aplauz publiczności. Kolejne zawody na torze rowerowym Dirt Park ?Strefa 7? w przyszłym roku.
Więcej na www.polandbike.pl

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Poland Bike Extreme w Wołominie

  1. Może by radny rowerowy powiedział gdzie są przez niego obiecywane ścieżki rowerowe?

Możliwość komentowania jest wyłączona.