Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali obywatela Gruzji, który na parkingu przy ul. Sytej w Warszawie usiłował ukraść samochód marki Hyundai o wartości 150 000 zł. Przy mężczyźnie funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące do pokonania zabezpieczeń pojazdu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów sąd zastosował wobec 52-latka tymczasowy areszt.
Zderzenie pociągu z samochodem w Tłuszczu – intensywna akcja ratunkowa na ul. Mazowieckiej
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który podejmuje próbę kradzieży samochodu na terenie parkingu przy ul. Sytej. Na miejsce natychmiast skierowano patrole. Funkcjonariusze zastali pracowników firmy ochroniarskiej, którzy obezwładnili i ujęli 52-letniego obywatela Gruzji.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca działał wspólnie z innym, nieustalonym dotąd mężczyzną. Za pomocą specjalistycznego urządzenia do przechwytywania sygnału z kluczyków próbowali dostać się do wnętrza zabezpieczonego alarmem i immobilizerem samochodu, a następnie odjechać. Interwencja pracowników ochrony udaremniła kradzież – podczas próby ucieczki 52-latek został zatrzymany. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia policjanci odnaleźli walizkę z urządzeniami, które miały posłużyć do pokonania zabezpieczeń pojazdu.
Operacyjni i śledczy z komisariatu na Wilanowie zgromadzili obszerny materiał dowodowy. Na tej podstawie podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem pojazdu o wartości 150 tys. zł.
Za popełnione przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd, uwzględniając wniosek prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
asp. szt. Marta Haberska/PS / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zdarzenie drogowe w Nowych Lipinach
Dachowanie w miejscowości Kury. Interwencja służb ratunkowych po groźnym zdarzeniu drogowym
Zderzenie czołowe busa i osobówki na DK62
Zarzuty dla kobiety, która po ulicy chodziła z nożem
Nietrzeźwy kierowca spowodował groźne zdarzenie na S7
1,6 promila, brak uprawnień i czołówka – dwa poważne zdarzenia drogowe
Policja zatrzymała 53-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa ojczyma
Prawie 3 kg narkotyków ukrył na balkonie – został tymczasowo aresztowany
Wjechał w słup oświetleniowy. W aucie miał narkotyki.
Zderzenie ciężarówki i trzech samochodów osobowych na DW632. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Zderzenie trzech pojazdów. Kierowca Volvo trafił do szpitala
Policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED przerwali niebezpieczną jazdę – wideo
Pracowita niedziela strażaków w Sochaczewie
Poważny wypadek na S8. Na miejscu lądowały helikoptery LPR

