Dzisiejszej nocy (26.07) policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za kierowcą BMW, który jechał bez tablic rejestracyjnych. Pomimo wydawanych poleceń przez policjantów przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, 35-letni kierujący nie reagował i podjął ucieczkę, w trakcie której uszkodził dwa radiowozy, a po zatrzymaniu nie chciał wysiąść z pojazdu. Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Siedlec. Posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Dzisiejszej nocy, tuż po północy policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego patrolujący miasto zwrócili uwagę na pojazd BMW, który jechał bez tablic rejestracyjnych. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru poddać się kontroli drogowej, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Kierujący kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.
Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Dyżurny skierował do działań inne patrole z Siedlec i okolicznych komisariatów. Kierowca uciekał ulicami Siedlec w kierunku wschodnim. W Stoku Lacki ścigający patrol podjął kolejną próbę zatrzymania lecz uciekający uderzył swoim pojazdem w radiowóz powodując uszkodzenia i eliminując go z dalszego pościgu. Wobec powyższego pozostałe pojazdy kontynuowały pościg w kierunku Mordów, gdzie następnie kierowca skręcił w drogę na Czepielin. Tam podjęto kolejną próbę zatrzymania uciekającego pojazdu, w czasie której kierujący nim uderzył w kolejny radiowóz powodując jego uszkodzenie. W wyniku zderzenia poszkodowany został jeden z policjantów. Gdy kierujący BMW wjechał na ul. Starowiejską w Siedlcach został zablokowany przez patrole i zmuszony do zatrzymania pojazdu. Mimo wezwań do otworzenia drzwi kierujący BMW nie stosował się do poleceń wobec czego mundurowi wybili szybę i przy użyciu siły fizycznej wyciągnęli kierującego, który stawiał bierny i czynny opór.

Kierującym okazał się 35- letni mieszkaniec Siedlec, notowany wcześniej między innymi za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiadający dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczony przez Sąd Rejonowy w Sokołowie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Cały czas trwa zbieranie materiału dowodowego, na podstawie którego prokurator wyda decyzję co do przedstawienia mężczyźnie zarzutów.
kom. Ewelina Radomyska/KMP w Siedlcach
Więcej wiadomości z Mazowsza
Służby w akcji na DW631. Dwa samochody zderzyły się na drodze.
Czołowe zderzenie w Michałowie-Reginowie. Pięć osób trafiło do szpitala.
Kłęby czarnego dymu nad Franciszkowem. Płonęła maszyna leśna przy liniach energetycznych
Tragiczny weekend na drogach Mazowsza. 19 wypadków, 25 rannych i jedna ofiara śmiertelna
Pijany duet za kółkiem. Zmieniali się podczas jazdy, oboje bez prawa jazdy.
Tragedia na łuku drogi. BMW wypadło z jezdni i dachowało – zginęła 14-letnia dziewczynka
Wypalanie traw to realne zagrożenie – Policja ostrzega przed skutkami nieodpowiedzialności
Areszt na trzy miesiące dla 20-latka zatrzymanego na „gorącym uczynku”
Skradzione i odzyskane motocykle, podejrzany z dozorem
„Odwróć głowę w druga stronę…” – dzielnicowy zatrzymał złodzieja butów
Nietrzeźwa 24-latka kierowała BMW, podróż zakończyła na ogrodzeniu
Kolejne potrącenie rowerzysty. Policja apeluje o ostrożność.
Zderzenie samochodu z motocyklem. 17-latek trafił do szpitala
Kolejna złodziejska dziupla zlikwidowana. Samochody skradzione na terenie powiatu wołomińskiego znalezione na terenie gminy Sokołów Podlaski

