Porażka na koniec rundy jesiennej

W ostatnim meczu w tym roku Dolcan przegrał na wyjeździe 0:3 z ŁKS-em Łódź. Mimo porażki zespół z Ząbek zakończył rozgrywki na dobrym – 4 miejscu.

Mecz rozgrywany w rzęsistych opadach deszczu rozpoczął się od naporu gospodarzy. Już w 7 minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Hajto świetnie uruchomił Klepczarka a ten uderzył pod poprzeczkę, piłkę z największym trudem wyciągnął Humerski. Ten sam piłkarz mógł strzelić gola w 9 minucie, lecz bramkarz gości znów obronił strzał. W 16 minucie było 1:0 dla gospodarzy. Dobre podanie Gikiewicza wykorzystał Nawrocik i skierował piłkę do bramki.

W 20 minucie gospodarze strzelili drugą bramkę. Głową po dośrodkowaniu Klepczarka strzelił asystujący przy pierwszym golu Gikiewicz. W 29 minucie mieliśmy pierwszą groźną akcję zespołu z Ząbek.

Jednak z piłką po dobrym dośrodkowaniu Kosiorowskiego minął się Imeh. Później tempo meczu wyraźnie siadło. Gra toczyła się w środku pola. Nadal wyraźnie przeważali Łodzianie a Dolcan nie potrafił zainicjować żadnej akcji.Początek drugiej połowy był tak samo nudny jak końcówka pierwszej połowy.

Dopiero w 55 minucie mieliśmy pierwszą ciekawą sytuację. Ok. 20 metrów od bramki Dolcanu, do piłki podchodzi Marcin Adamski, uderza dobrze ale Humerski broni.

Trzy minuty później bramkarz gości znów ratuje swój zespół, tym razem broniąc strzał Klepczarka.

Swoją zdecydowaną przewagę gospodarze potwierdzili w 71 minucie. Bramkę na 3:0 strzelił Wolański wykorzystując świetne podanie Gikiewicza. Dolcan grał bez pomysłu i nie potrafił przeciwstawić się świetnie grającemu ŁKS-owi. W 87 minucie zespół Sasala oddał pierwszy celny strzał. Z wolnego wprost w ręce Wyparły strzelił Korkuć. W 90 minucie Gikiewicz po raz drugi mógł skierować piłkę do bramki, ale jego strzał obronił świetnie dysponowany tego dnia Humerski.

W tym meczu Dolcan nie miał żadnych argumentów aby wywieźć choć punkt z zawsze gorącego terenu przy al. Unii. Jednak nie zmienia to faktu że Dolcan rozegrał świetną rundę i na równie dobrą liczymy na wiosnę.

ŁKS: Wyparło- Łakomy, Hajto, Adamski, Woźniczka- Nawrocik, Sierant[86. Mowlik], Mączyński, Wolański, Klepczarek- Gikiewicz

Dolcan: Humerski- Korkuć, Hirsz, Stawicki, Unierzyski- Kosiorowski [81. Dadacz], Hinc, Lech [60. Stańczyk], Ziajka- Imeh, Stretowicz [60. Tataj]

Kartki: Woźniczka, Mowlik- Unierzyski.