We wtorek 8 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Wołominie odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Związku Miast Polskich poświęcone tematowi usuwania nielegalnie składowanych odpadów niebezpiecznych. W posiedzeniu brali udział przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Klimatu, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uczestnikami posiedzenia zdalnie połączył się mec. Maciej Kiełbus, specjalizujący się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa samorządu terytorialnego oraz prawa odpadowego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.
Zachęcamy również do obejrzenia jak wygląda niebezpieczne dla Wołomina składowisko przy ul. Łukasiewicza
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Informacje z Mazowsza
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o wotum zaufania dla władz województwa, starcie sezonu turystycznego na
[...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim
W dniach od 23 do 26 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Dane o harmonogramie planowanych wyłączeniach
[...]
0 komentarzy
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem
Straż Ochrony Kolei alarmuje o zagrożeniu związanym z tzw. trainsurfingiem, czyli podróżowaniem na dachach pociągów lub innych elementach zewnętrznych składów. Choć zjawisko to
[...]
0 komentarzy
Mazowsze walczy z suszą. Sejmik wspiera gminy w budowie studni i zbiorników retencyjnych
17 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 r. Narastający problem suszy na
[...]
0 komentarzy
Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym
Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o
[...]
0 komentarzy



