Powiatowa oferta dla inwestorów

Pod takim hasłem odbędą się dwie konferencje zorganizowane przez Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury wspólnie z Januszem Piechocińskim, posłem na Sejm RP. Pierwsze z cyklu spotkań, jakie odbędą się pod hasłem ?Powiat Wołomiński – oferta dla inwestorów”, odbędzie się w najbliższy poniedziałek 29 września o godzinie 14 w Miejskiej Sali Koncertowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin, która mieści się w Radzyminie przy ulicy Konstytucji 3 Maja 15.

Kolejne, o czym będziemy jeszcze pisali, 27 października w Zielonce. Podczas wrześniowej konferencji inwestorzy będą mogli zapoznać się z planami i projektami gmin: Marki, Radzymin, Dąbrówka i Klembów. Podczas październikowej – Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin i Tłuszcz.
Organizatorem obu konferencji jest Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury oraz Janusz Piechociński, poseł na Sejm RP.

Podczas konferencji potencjalni inwestorzy będą mieli okazję dowiedzieć się o planowanych przez samorządy gmin powiatu wołomińskiego kierunkach rozwoju, o preferencjach inwestycyjnych, jak również o zmianach w miejscowych planach zagospodarowania. – Jest to jedna z akcji, jaką zaplanowaliśmy w ramach działań naszego Forum.

Pomysł na temat konferencji zrodził się na podstawie obserwacji i rozmów z inwestorami. Doszliśmy do wniosku, że informacje na temat możliwości inwestycyjnych na konkretnych terenach, jakie docierają do tych środowisk, są niespójne – mówi Jacek Domański, prezes zarządu Mazowieckiego Forum Biznesu Nauki i Kultury.

– Oferta ta skierowana jest do przedsiębiorców, inwestorów, developerów i każdego, kto jest zainteresowany inwestowaniem w powiecie wołomińskim. Ma ona na celu swego rodzaju uporządkowanie informacji, pojawiających się w różnych obiegach na temat przeznaczenia terenów.

Mamy nadzieję, że będzie również początkiem dyskusji pomiędzy gminami a inwestorami na tematy najbardziej bolące każdą ze stron, oraz zaczątkiem usuwania barier przeszkadzających w szybkim, powtarzam – szybkim, zakupie terenów i procesie inwestycyjnym – podkreśla nasz rozmówca.

Organizatorzy wysłali zaproszenia do inwestorów, deweloperów oraz osób zainteresowanych inwestowaniem na terenie powiatu wołomińskiego. – Do uczestnictwa i prowadzenia konferencji zaprosiliśmy ludzi merytorycznie przygotowanych i kompetentnych w tej materii – przedstawicieli parlamentu i urzędów państwowych. Nie kierowaliśmy się tu sympatiami partyjnymi – twierdzi prezes Domański.

Miejmy nadzieję, że zaprezentowane podczas konferencji projekty i informacje, sprostają wymaganiom inwestorów. – Sam jestem ciekawy, jak gminy przygotują się do tej prezentacji i jak te ich prezentacje będą wyglądały. Mam nadzieję, że dowiemy się wielu ciekawych rzeczy – podkreśla nasz rozmówca.
Poseł na Sejm, Janusz Piechociński, współorganizator konferencji, również podkreśla, że takie informacje są potrzebne.

– Chętnie zaangażowałem się we współpracę. Pomysł, z jakim wyszło Forum, uważam za potrzebny i podobne konferencje odbędą się w najbliższym czasie również w innych powiatach województwa – poinformował nas.

W konferencji wezmą udział również przedstawiciele Departamentu Infrastruktury, którzy przedstawią główne zmiany w Prawie Budowlanym. – Jest to początek naszego działania w tym kierunku. Planujemy kolejne. Zapraszamy przedsiębiorców, których interesuje ta tematyka do kontaktów i współpracy z naszym stowarzyszeniem – kończy rozmowę Jacek Domański.

Teresa Urbanowska