W piątek 7 lipca wygrzewanie i kładzenie papy na dachu w pełnym słońcu zakończyło się poważnym pożarem domu przy ulicy 11 listopada w Ząbkach. Poddasze budynku błyskawicznie stanęło w płomieniach.

Na miejsce szybko ruszyła straż pożarna; PSP Wołomin, JRG 15 Warszawa, OSP Ząbki i OSP Zielonka. Zadysponowano również podnośnik koszowy. Dotarcie do źródła pożaru było bardzo utrudnione. Strażacy ubrani w aparaty oddechowe zmagali się z podwójną konstrukcją dachu, ciasnymi pomieszczeniami, gęstym dymem i upałem. Na szczęście po wycięciu kilku dziur w konstrukcji udało się wprowadzić prądy wody i zapanować nad żywiołem. Spaleniu uległo wnętrze górnej części budynku. Tylko dzięki sprawnej akcji straży pożarnej uratowano dom zamieszkiwany najprawdopodniej przez kilka rodzin. W akcji brało udział w sumie 7 zastępów gaśniczych wraz z samochodem z zielonkowskiej OSP wyposażonym w specjalny kompresor do napełniania butli powietrzem.
— Działania były prowadzone w trudnych warunkach ze względu na duże zadymienie i skomplikowaną konstrukcję dachu. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych – powiedział portalowi WWL112.PL mł. kpt. Jan Sobków, zastępca dowódcy JRG Wołomin.
Autor: JP, WWL112.PL
Foto: [Reporter001]
Źródło: portal informacyjny WWL112.PL
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
Ciężarówka na boku na DK92
Wyrok Sądu w sprawie Marzeny K., matki niepełnosprawnego Kacpra oskarżonej o usiłowanie zabójstwa
Tragiczny wypadek na DK50
