21 października kilka minut po godzinie 9:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Wołominie. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła.
Po dojeździe strażaków, osoby postronne przekazały informację, że w budynku mieszkalnym może znajdować się mężczyzna. W trakcie rozpoznania stwierdzono rozwinięty pożar na parterze oraz płomienie wydobywające się z okien. W pierwszej fazie działań stłumiono wodą płomienie, następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza obiektu. Podczas przeszukania zlokalizowali osobę poszkodowaną, ewakuowali ją na zewnątrz i przekazali ratownikom ZRM. Po przebadaniu ratownicy rozpoznali oznaki zgonu i odstąpili od udzielania pomocy.

Dalsze działania strażaków polegały na przeszukaniu reszty pomieszczeń i ugaszeniu pożaru. Dodatkowo sprawdzono sąsiedni budynek. Działania zakończono o godz. 10:50.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Wołomin, OSP Wołomin, OSP Zagościniec, OSP Majdan oraz Grupa Operacyjna KP PSP pod kierownictwem Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie.

Służby wspierające to ZRM, Policja, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Jan Sobków
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
Ciężarówka na boku na DK92
Wyrok Sądu w sprawie Marzeny K., matki niepełnosprawnego Kacpra oskarżonej o usiłowanie zabójstwa
Tragiczny wypadek na DK50

