Pracownia Sztuki w Jadowie

Pracownia rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2015 r. wystawą prac poplenerowych artystów amatorów, którzy uczestniczyli w plenerze organizowanym przez MiGOK Łochów. Będąc na wystawie poplenerowej w Łochowie zobaczyłam jak wiele osób maluje tylko dlatego, bo kocha to robić. Każdy z nich potrzebuje wsparcia, oraz systematycznych kontaktów z innymi twórcami o podobnych zainteresowaniach.

Wiele osób malujących jest bardzo nieśmiałych i rzadko pokazuje komukolwiek swoje prace. Postanowiłam na miarę naszych możliwości finansowych stworzyć przystań dla osób, które będą chciały spotykać się przy sztalugach w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie. Chęć udziału w spotkaniach wyraziło ponad 20 malarzy amatorów (oczywiście nie tylko z naszej gminy). Na zajęcia nie zawsze przychodzą te same osoby, ale zawsze jest więcej niż 10 osób. Zapraszam osoby, które jeszcze się zastanawiają. Naprawdę warto skorzystać, bo zajęcia prowadzi bardzo dobry, wszechstronny artysta o dużym talencie artystycznym i pedagogicznym p. Igor Yelpatov.

Postaram się w kilku zdaniach przybliżyć sylwetkę p. Igora, który pierwszy raz do Jadowa przyjechał na plener w 2007 r. Urodził się w mieście Gorki (ZSRR), ukończył scenografię na Odeskim  Teatralnym Studium Techniczno ? Plastycznym. W 2001 r uzyskał dyplom magisterski  z malarstwa na Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie. Zdobył wiele nagród: 1998 – nagroda Rektora ASP w konkursie ?Grafika Warszawska?, 2000 ? II nagroda w ?Wielkim Konkursie Malarskim na najlepszy wizerunek Warszawy?, 2001 ? I nagroda ex aequo w konkursie ?Prymas Tysiąclecia?, 2006 ? nagroda w konkursie ?Ojciec Święty Jan Paweł II w Warszawie?.

To te najważniejsze nagrody. Prace swoje wystawiał  w kraju i za zagranicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest to zapewne artysta od którego można się wiele nauczyć. 7 maja odbyły się ostatnie zajęcia, na następne zapraszamy 2 lipca (sobota, godz. 10) . Zajęcia majowe odbywały się w plenerze (park w Jadowie), technika to olej. Na każdych zajęciach wprowadzone są nowe techniki, oraz bardzo różne tematy. Każde spotkanie kończymy wspólnym obiadem oraz dyskusją i wymianą poglądów. Nasze drzwi stoją otworem dla wszystkich od 16 do 100 roku życia, którym sztuka ?w duszy gra?.

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny telefoniczny z  GOK: 25 675 41 07.

Halina Filemonowicz
dyr. GOK Jadów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.