Przegląd wydarzeń piłkarskich

Rywalizacja ligowa na boiskach piłkarskich rozkręciła się na dobre. Drużyny z powiatu wołomińskiego rozgrywają mecze na kilku poziomach, od III ligi po klasę B. Najwyżej sklasyfikowaną, lokalną drużyną piłkarską, jest trzecioligowy Huragan Wołomin.W piątej kolejce rozgrywek III ligi (grupa I) Huragan Wołomin uległ na swoim boisku Sokołowi Ostróda aż 0:6. Bramki dla gości zdobyli: Michał Danilczyk (13?), Robert Hirsz (27?, 74?), Michał Jankowski (29?), Cezary Nowiński (42?), Sebastian Pączko (72?). Po pięciu meczach ligowych  Huragan Wołomin ma na swoim koncie cztery porażki i jedno zwycięstwo. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Grelocha zajmuje 17. (przedostatnią) pozycję w tabeli, tracąc do lidera, zespołu Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, 12 punktów. W następnej, szóstej kolejce rozgrywek piłkarze z Wołomin zagrają na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Mecz zostanie rozegrany 6 września o godz. 17:00.
W szóstej kolejce rywalizacji na boiskach IV ligi (grupa mazowiecka północ) Dolcan Ząbki zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Po rozegraniu pięciu spotkaniach (większość drużyn zagrała sześć razy) Dolcan zajmuje 11. pozycję w tabeli.  Do lidera, Pogoni Grodzisk Mazowiecki (16 pkt. na koncie), piłkarze trenera Macieja Demicha tracą 8 pkt. Kolejny mecz ligowy z udziałem Dolcanu odbędzie się w Ząbkach, 31 sierpnia o godz.17:30, a przeciwnikiem lokalnej drużyny będzie KS Łomiankami.
Marcovia 2000 Marki, która gra w lidze okręgowej (grupa Warszawa I), po trzech kolejkach zajmuje ósmą pozycję w tabeli i traci do lidera, Drukarza Warszawa, 4 pkt. W następnej, czwartej rundzie (31 sierpnia) markowianie zagrają na wyjeździe właśnie ze wspomnianym Drukarzem.
W tej samej grupie, co Marcovia, jest również Bóbr Tłuszcz. Żółto-Zieloni, po rozegraniu trzech spotkań, zajmują 10. pozycję i tracą 5 pkt. do drużyny liderującej rywalizacji. W najbliższym meczu (31 sierpnia,  godz.17:00) tłuszczanie zagrają na wyjeździe z Victorią II Sulejówek.
W klasie A, grupie Warszawa I, występują następujące lokalne drużyny: Mazur Radzymin, Huragan II Wołomin, Wicher Kobyłka, Korona Jadów. Liderem jest Mazur Radzymin, który po dwóch kolejkach zgromadził komplet punktów. W najbliższym meczu (31 sierpnia, godz. 16:30) radzyminianie zagrają u siebie z AON Rembertów (Warszawa).
Drugi zespół Huraganu, po rozegraniu dwóch meczów, jest szósty (3 pkt.). W najbliższym spotkaniu, zaplanowanym na 31 sierpnia, wołominianie zagrają na wyjeździe z SKP Koroną Jadów.
Wicher Kobyłka, który dopiero w ostatni weekend zainaugurował sezon ligowy (pozostali rywale mają na swoim koncie po dwa mecze), jest dziewiąty. W meczu trzeciej kolejki (31 sierpnia) kobyłczanie zagrają z Bugiem II Wyszków.
Korona Jadów jest 15. W najbliższym meczu, zaplanowanym na 31 sierpnia, jadowianie zmierzą się u siebie z Kamionkiem Warszawa.

Paweł Choim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.