Przychodnia skupiona na pacjencie

skonieczna

O tym jak wygląda proces terapeutyczny, jakie dokumenty trzeba mieć, żeby rozpocząć rehabilitację w zielonkowskiej Arenie Zdrowia rozmawiamy z Anną Skonieczną

– Czym zajmuje się Arena Zdrowia?
– Arena Zdrowia to przychodnia rehabilitacyjna, której głównym zadaniem jest pomoc i wsparcie pacjentów zmagających się z bólem, dysfunkcjami ruchowymi czy też skutkami chorobowymi. Pomagamy nie tylko uśmierzyć ból, ale również w miarę możliwości zlikwidować jego przyczynę oraz poprawić ogólną kondycję i samopoczucie.
– Jakie usługi świadczycie w Zielonce?
– W Zielonce zajmujemy się fizjoterapią ogólną. Mamy fizjoterapeutów, którzy specjalizują się w ortopedii, traumatologii, neurologii, reumatologii, chorobach wewnętrznych.
– Jesteście Przychodnią prywatną, macie umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia?
– Tak, posiadamy umowę z NFZ na świadczenie ambulatoryjnych zabiegów fizjoterapeutycznych oraz wizyt domowych.
– Jak wygląda proces terapeutyczny, jakie dokumenty trzeba mieć, żeby rozpocząć rehabilitację?
– W naszej przychodni są dwie możliwości rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego.
Prywatnie Pacjent musi zgłosić się do rejestracji i umówić na wizytę fizjoterapeutyczną, na którą powinien zabrać swoją aktualną dokumentację medyczną. W pierwszej kolejności robimy wywiad, później bądź w trakcie wizyty przeglądamy dokumentację medyczną Pacjenta, w razie potrzeby wykonujemy badanie. Odpowiadamy na pytania. Proponujemy terapię dobraną pod pacjenta i Jego schorzenie. Jeżeli Pacjent chce skorzystać z naszych usług wraca do rejestracji i umawia się na dogodny termin.
Na NFZ procedura wygląda inaczej, ponieważ Pacjent przychodni do nas ze zleceniem od lekarza na wybrane zabiegi fizjoterapeutyczne. Rejestruje skierowanie w rejestracji i dostaje zaplanowany termin turnusu. Pierwszego dnia turnusu Pacjent jest zobowiązany do udzielenia nam wywiadu dla potrzeby sprawdzenia czy nie ma przeciwwskazań do zaleconych przez lekarza zabiegów, oraz udostępnienie fizjoterapeucie aktualnej dokumentacji medycznej . Czas oczekiwania na turnus sprawia, że wywiad udzielany podczas wizyty lekarskiej może być nieaktualny.
W ramach troski o Pacjenta i jakość świadczonych usług staramy się wyłapać wszystkie nieprawidłowości.
– Jakie zabiegi fizjoterapeutyczne są dostępne u Was w przychodni?
– Kinezyterapeutyczne – ćwiczenia, terapia manualna, metody specjalne stosowane w fizjoterapii, ćwiczenia w obciążeniu itp.
Fizykoterapeutyczne – elektroterapia, ultradźwięki, masaże wirowe kończyn górnych i dolnych, laseroterapia w tym także laserem wysokoenergetycznym, światłolecznictwo, magnetoterapia oraz fala uderzeniowa.
Masaż – klasyczny, powięziowy, relaksacyjny, drenaż limfatyczny. Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne.
– Czy jest coś co wyróżnia Waszą przychodnię na tle innych tego typu placówek?
– Oczywiście. Jest to pasja, która łączy wszystkich pracowników naszej placówki. Mamy bardzo dynamiczny zespół, który chętnie się rozwija. Wszyscy fizjoterapeuci są magistrami fizjoterapii, którzy nieustannie kształcą się podczas specjalistycznych kursów. Dodatkowo dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który ułatwia nam dopasowanie odpowiedniej terapii. Terapie ustalamy indywidualnie, także zabiegi fizykoterapeutyczne. Takie dwie perełki według mnie w naszej przychodni to laser wysokoenergetyczny oraz fala uderzeniowa.
– A jak wyglądają koszty leczenia prywatnego, jeżeli Pacjent potrzebuje pomocy i nie może czekać?
– Ceny za zabiegi są u nas bardzo konkurencyjne, posiadamy przygotowane pakiety usług. Im większy Pakiet tym większy rabat. Bierzemy udział w programie „Ogólnopolska Karta Seniora” i oferujemy 25 procent rabatu na nasze wszystkie usługi dla seniorów. Przyłączyliśmy się także do programu Mareckiej Karty Mieszkańca, dzięki której mieszkańcy Marek mają 20 % rabatu na nasze usługi. Współpracujemy z programem FitProfit oraz mamy specjalną promocję dla naszych pacjentów oczekujących na zabiegi świadczone w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia – podczas oczekiwania na zabiegi i do ostatniego dnia trwania skierowania nasi Pacjenci mają rabat w wysokości 50 procent na zabiegi fizykoterapeutyczne zalecane w ramach umowy z NFZ. Po więcej informacji zapraszam do naszej Placówki, na pewno odpowiemy na Państwa pytania.

Przychodnia Rehabilitacyjna Arena Zdrowia
ul. Jagiellońska 6, 05-220 Zielonka
T: 22 822 00 34, 502 710 299, zielonka@arenazdrowia.pl
grafika_wywiad_Arena_Zielonka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.