Przyjmą skoszoną trawę także w sobotę

Mieszkańcy gminy Wołomin mogą oddawać odpady biodegradowalne w każdą sobotę w punkcie zbiórki odpadów komunalnych w Starych Lipinach. Warunkiem bezpłatnego przyjęcia odpadów jest okazanie dokumentu potwierdzającego fakt zamieszkania na terenie gminy Wołomin.

 

UMW_2174_m

Władze gminy podjęły decyzję o otwarciu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Starych Lipinach także w weekendy. W każdą sobotę w godzinach 10:00?16:00 można przywieźć tam odpady zielone ? skoszoną trawę, liście i gałęzie.

 

? Decyzja o dodatkowym otwarciu punktu odbioru odpadów biodegradowalnych w sobotę była efektem uwag i sugestii, jakie spływają od mieszkańców ? mówi wiceburmistrz Edyta Zbieć. ? Wielokrotnie poruszano ten problem, więc nie pozostało nam nic innego, jak spróbować go rozwiązać. Ta możliwość z pewnością ułatwi mieszkańcom życie oraz zapobiegnie zaśmiecaniu miasta. Z informacji, jakie do mnie trafiają, wynika, że średnio w ciągu jednej soboty przyjmowana jest blisko tona odpadów ? dodaje wiceburmistrz.

 

Na terenie gminy Wołomin zlokalizowane są dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów: przy al. Niepodległości 253 w Starych Lipinach oraz przy ul. Łukasiewicza 4 w Wołominie. Do tej pory tego typu odpady można było oddawać wyłącznie od poniedziałku do piątku oraz w ostatnią sobotę miesiąca w godzinach 10.00 ? 18.00 w PSZOK w Wołominie. Niestety dla części mieszkańców, którzy pracują zawodowo w tygodniu i ogrodem zajmują się właśnie w sobotę terminy te nie były dogodne. Wdrożone przez magistrat rozwiązanie spotkało się z pozytywną reakcją mieszkańców, dla których sobota jest dniem wolnym od pracy.

 

 

Jedno przemyślenie nt. „Przyjmą skoszoną trawę także w sobotę

  1. To Kobyłka jest pod tym względem bezkonkurencyjna. Tu IMPERF zabiera skoszoną trawę i inne odpady biodegradalne raz w tygodniu bezpośrednio z pod posesji.
    Wygoda i komfort dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.