Punkt Informacji Turystycznej w Urlach

W dniu 15 czerwca otwarto w budynku biblioteki w Urlach (gm. Jadów) Punkt Informacji Turystycznej. Obiekt będzie służył turystom pieszym i rowerowym, którzy odwiedzą okoliczne szlaki. W otwarciu uczestniczył wicestarosta Adam Łossan, wójt Jadowa Dariusz Kokoszka oraz osoby odpowiedzialne za wdrożenie projektu.

Uruchomienie Punktu Informacji Turystycznej (PIT) jest elementem projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wołominie ?Powiat Wołomiński ? wyprawa z naturą

i kulturą?.

Partnerami projektu są gminy Jadów, Strachówka i Dąbrówka. To własnie na ich terenie powstają Punkty Informacji Turystycznej, przeznaczone dla osób odwiedzających urokliwe obszary doliny Liwca.

Obszar doliny Liwca to miejsce, gdzie co roku na letni wypoczynek przyjeżdża duża ilość osób. W okolicy jest wiele zabudowanych działek rekreacyjnych.

Do dyspozycji wakacyjnych mieszkańcó jak również ich gości i osób przejezdnych w punktach dostępne są mapy i przewodniki po szlakach przeznaczonych do wycieczek rowerowych i pieszych wędrówek, a do końca czerwca stworzona zostanie również strona internetowa i aplikacja na telefony komórkowe dzięki której będzie można śledzić przebieg trasy wybranego szlaku za pomocą GPS oraz uzyskać dodatkowe informacje na temat obiektów przyrodniczych i kulturowych znajdujących się na szlaku.

Na turystów czekają także ciekawe materiały promocyjne (magnesy, lampki, rowerowe breloki odblaskowe itp.).

Szlaki wyposażone będą w 18 podobnych do siebie punktów informacyjno-edukacyjnych w postaci tablic informacyjno-edukacyjnych, gier terenowych oraz, w niektórych miejscach, zadaszonych wiat turystycznych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007?2013.

Głównym celem projektu jest rozwój ekonomiczny, społeczny

i kulturalny powiatu wołomińskiego dzięki rozwojowi gospodarki turystycznej generującej dochody, stymulującej miejsca pracy w oparciu o dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze doliny Liwca.

Opracowanie: Starostwo

Powiatowe w Wołominie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.