Warsztaty ceramiczne dla dorosłych i dzieci w Pracowni Gliniany Blues w Wołominie przy ul. Żelaznej

Praca z gliną to dla dorosłych świetny sposób na wyciszenie, odreagowanie codziennego stresu a przy okazji stworzenie czegoś niepowtarzalnego i oryginalnego. Dla dzieci praca z gliną to:  poprawa sprawności manualnej, rozwój wyobraźni i wrażliwości artystycznej a także umiejętność współpracy w działaniu. Wieloetapowy proces powstawania przedmiotu ceramicznego wyrabia w dzieciach konsekwencję w dążeniu do celu i cierpliwość. Warsztaty prowadzi artysta ceramik Wanda Wolf.

Wanda Wolf: Od 1 października w Wołominie prowadzi działalność pracownia ceramiczna Wandy Wolf, artysty ceramika, zrzeszonej w Związku Artystów Polskich.
– Zajęcia ceramiczne w Zespole Publicznych Szkół Katolickich w Ząbkach prowadzę od 2012 roku, cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, szkoła liczy około 300 uczniów a na moje zajęcia chodzi około 50 osób. To dla mnie ogromna satysfakcja i sygnał, że moja praca ma sens. Dzieci fascynuje praca z gliną i jej specyfika, rozumieją że proces powstawania przedmiotu ceramicznego jest długotrwały i złożony, wymaga konsekwencji i wytrwałości i nie zawsze kończy się oczekiwanym sukcesem. Czasem trzeba coś poprawić lub zrobić jeszcze raz aby końcowy efekt cieszył.  Każdego roku powstaje wiele pięknych prac, które są prezentowane w formie wystaw na terenie szkoły. Na koniec roku szkolnego organizuję wystawę ?Ceramika ? Pierwsze Kroki? pod patronatem ZCP. Jest ona prezentowana podczas Warszawskich Spotkań Ceramicznych a następnie w szkole. W trakcie WSC prezentowane są także prace dzieci z gminy Poświętne ? opowiada o swoich działaniach artystycznych i pracy z dziećmi Wanda Wolf.

poniedziałki

I grupa (dorośli i dzieci)    17.00 ? 18.00
II grupa (dorośli i dzieci)  18.00 ? 19.00
III grupa (dorośli)              19.00 ? 20.00

piątki

I grupa (dorośli i dzieci)     17.00 ? 18.00
II grupa (dorośli i dzieci)   18.00 ? 19.00
III grupa (dorośli)               19.00 ? 20.00
Koszt 1 godziny ? 25 zł
Karnet na 4 godziny ? 90 zł;

Zapisy: Wanda Wolf – 603 200 486; Izabella Sasin – 795 990 820

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.