RADZYMIN, DĄBRÓWKA: Nowy radiowóz dla policji

W tym tygodniu komisariat policji w Radzyminie otrzymał nowy samochód. Pojazd marki Jeep wygląda inaczej niż znane nam radiowozy policyjne. Jest to pierwszy w Polsce radiowóz tej marki w nowych barwach radiowozów dostosowany do wymogów kolorystycznych Unii Europejskiej.W czwartek 13 grudnia w Radzyminie miała miejsce skromna uroczystość. Burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski i wójt Dąbrówki, Tadeusz Bulik, przekazali funkcjonariuszom z radzymińskiego komisariatu nowoczesny radiowóz.

Samorządy lokalne z naszego powiatu chętnie włączają się w poprawę warunków pracy policji. Co kilka miesięcy funkcjonariusze otrzymują sprzęt techniczny: samochody, komputery. Poprawia się też baza lokalowa.

W listopadzie oddany został do użytku nowy budynek komisariatu policji w Kobyłce. W grudniu radzymińska policja otrzymała nowy radiowóz. Samochód marki Jeep Cheroke w nowych zmienionych barwach rozpoczął już patrolowanie dróg i ulic Gminy Radzymin i Dąbrówki.

– Jest to duży rozległy teren często z trudnymi drogami gruntowymi a nierzadko bezdrożami. Powierzchnia rejonu obsługiwanego przez funkcjonariuszy z tego komisariatu obejmuje ? terenu całego powiatu wołomińskiego ? mówi nadkomisarz Marcin Kasenko, oficer prasowy z KPP Wołomin.

– Radiowóz jaki otrzymaliśmy posiada terenową skrzynię biegów. To umożliwia wjazd policjantom w najbardziej niedostępne zakamarki. Pozwala również na poruszanie się po leśnych drogach, gdzie do tej pory przy złych warunkach pogodowych nie było możliwości dojechania radiowozem ? opowiada nasz rozmówca.

Zakupiony radiowóz jest wyposażony w specjalną wyciągarkę, co również będzie przydatne w trudnym terenie i to zarówno samym policjantom jak i i innym użytkownikom dróg.

– Jestem przekonany, że dzięki takim samochodom będzie nam się lepiej pracowało a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej ? podsumował spotkanie podkomisarz Mariusz Barański, komendant komisariatu policji w Radzyminie. tur

Jedno przemyślenie nt. „RADZYMIN, DĄBRÓWKA: Nowy radiowóz dla policji

Możliwość komentowania jest wyłączona.