Gmina Radzymin otrzyma 17 mln zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na budowę 5 dróg.
W ramach dofinansowania zaplanowano budowę:
– ulicy Przemysłowej oraz Alei Lecha Kaczyńskiego – 1 etapu do ul. Wróblewskiego do Mokrej wraz z 3 rondami przy Weteranów, Wróblewskiego oraz Mokrej. Po wybudowaniu 2 etapu, w stronę Zwierzyńca, będzie to północna obwodnica miasta na którą skierowane zostaną TIR-y jeżdżące przez centrum miasta do Coca-Coli. Przy drodze powstanie również ścieżka rowerowa oraz kanał technologiczny na światłowód;
– ulicy Szymborskiej, która będzie przedłużeniem ul. Falandysza do ulicy Konopnickiej. W ramach realizacji zadania powstaną również miejsca parkingowe;
– ulicy Komunalnej oraz części ulicy Słonecznej wraz z miejscami parkingowymi przy wydziale komunikacji, szkole ZDZ oraz przy budynku urzędu.
Pełna lista zadań dofinansowanych znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/listy-zadan-rekomendowanych-do-dofinansowania?fbclid=IwAR0x-rOImTI3h7Jki1bDgdEKTyOf-cUPtMuTTJCeU7NpGFCvR0K0qkNITjE

Więcej informacji z Radzymina
Radzymin – Utrudnienia na ulicach gminy
Groźny wypadek w Radzyminie. Dostawczak wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie
Radzymin – Gdzie powstanie nowa szkoła podstawowa?
Powiat z dofinansowaniem na ważną drogę między Kobyłką a Radzyminem
Radzymin – Harmonogramy odbioru odpadów na II-IV kwartał 2026
Radzymin – Rekrutacja uzupełniająca – wykaz wolnych miejsc w przedszkolach
Radzymin i Cegielnia – Konsultacje społeczne dot. projektów miejscowych planów zagospodarowania
Prawie 200 kilogramów odpadów zebranych w regionie. Młodzież pokazała siłę ekologicznego działania
Radzymin – Bezpłatne warsztaty dla seniorów dotyczące zdrowia
