Gmina Radzymin otrzyma 17 mln zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na budowę 5 dróg.
W ramach dofinansowania zaplanowano budowę:
– ulicy Przemysłowej oraz Alei Lecha Kaczyńskiego – 1 etapu do ul. Wróblewskiego do Mokrej wraz z 3 rondami przy Weteranów, Wróblewskiego oraz Mokrej. Po wybudowaniu 2 etapu, w stronę Zwierzyńca, będzie to północna obwodnica miasta na którą skierowane zostaną TIR-y jeżdżące przez centrum miasta do Coca-Coli. Przy drodze powstanie również ścieżka rowerowa oraz kanał technologiczny na światłowód;
– ulicy Szymborskiej, która będzie przedłużeniem ul. Falandysza do ulicy Konopnickiej. W ramach realizacji zadania powstaną również miejsca parkingowe;
– ulicy Komunalnej oraz części ulicy Słonecznej wraz z miejscami parkingowymi przy wydziale komunikacji, szkole ZDZ oraz przy budynku urzędu.
Pełna lista zadań dofinansowanych znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/listy-zadan-rekomendowanych-do-dofinansowania?fbclid=IwAR0x-rOImTI3h7Jki1bDgdEKTyOf-cUPtMuTTJCeU7NpGFCvR0K0qkNITjE

Więcej informacji z Radzymina
Radzymin inauguruje Kolarską Triadę Powiatu Wołomińskiego 2026
Nabór na stanowisko Dyrektora/Dyrektorki Żłobka Gminnego w Radzyminie
Radzymin najlepszą gminą miejsko-wiejską w Polsce!
Radzymin – Spełnione marzenie Andrzeja Poczobuta – odwiedził Radzymin!
Radzymin – Informacja o planowanych utrudnieniach drogowych – Cegielnia
Radzymin zatańczył na najwyższym poziomie. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Radzymina zgromadził ponad 1200 uczestników i widzów
Radzymin – Utrudnienia na ulicach gminy
Groźny wypadek w Radzyminie. Dostawczak wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie
Radzymin – Gdzie powstanie nowa szkoła podstawowa?
