Rekordowe Mistrzostwa dla siłaczy z Kobyłki

W niedzielę 8 listopada w Warszawie zakończyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Seniorek, juniorów i juniorek oraz weteranek i weteranów w wyciskaniu leżąc klasycznym.

W mistrzostwach tych startowało aż 18 osób z MKS ?Wicher? Kobyłka. Po raz pierwszy klub wystawił do rywalizacji dwie kobiety. Nasze zawodniczki i zawodnicy zdobyli 16 medali w tym 8 medali złotych 5 srebrnych i 3 brązowe. Pierwszego dnia, w sobotę, jako pierwsza startowała w juniorkach do lat 16 Angelika Skłodowska, która wynikiem 50 kg zajęła III m. W grupie weteranek startowała Adrianna Bończyk która wynikiem 67,5 również zdobyła brązowy medal. Po południu do rywalizacji przystąpili jako pierwsi zawodnicy do 53 i 59 kg a wśród medali Jakub Jędrzejewski i Norbert Jędrzejewski ten pierwszy w wadze do 53 kg a drugi do 59kg. Obaj zdobyli złote medale. Następnie w kat. Do 66 kg w grupie juniorów do 18 lat startował wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Michał Skonieczny. Michał zaliczył 120 kg i zajął II m. Kolejni nasi zawodnicy startowali w wadze do 83 kg. Pierwszy w tej grupie startował weteran I grupy Ireneusz Pryk i zajął V m. Następnie do walki o medale przystąpili Patryk Zaniewski junior do 18 lat i Cezary Rzempołuch junior do 20 lat.
Obaj oni wygrali i zdobyli złote medale. Późnym wieczorem w wadze do 93 kg z MKS Wicher startowało czterech zawodników. Pierwszy do wyciskania podchodził Damian Żochowski który zaliczył wszystkie trzy próby i zajął V m, następnie wyciskał Sebastian Kościesza, Sebastian ustanowił rekord życiowy zajął III m. Kolejni nasi zawodnicy w tej wadze to weteran I grupy Dariusz Berta i junior do 20 lat Krystian Piotrak. Ten pierwszy po kilkuletniej przerwie wystartował w Mistrzostwach Polski i zajął II m. Z kolei Krystian, który wystartował po raz pierwszy z naszego klubu zdecydowanie wygrał i osiągnął bardzo dobry wynik.
Niedziela to kontynuacja dobrych wyników i wysokich miejsc naszych zawodników. W wadze do 105 kg startował w juniorach do 16 lat Kacper Parys zdecydowanie wygrał. Do 18 lat startował Kamil Kostrzewa i on też zdobył medal srebrny. W juniorach do 20 lat Dawid Zaniewski zdobył złoto a Krystian Suchoparski srebro. Startujący w II grupie weteranów Julian Cichocki zajął II m. Jako ostatni z naszych zawodników startował w juniorach do 23 lat w wadze +120 kg Łukasz Doruch. Łukasz rozpoczął wyciskanie od 175 kg a w drugim podejściu zaatakował rekord Polski i poprosił na sztangę 183 kg. Ciężar ten bez trudu wycisnął i w trzecim poprosił 185 kg  i ten ciężar, również zaliczył jednogłośnie tym samym dwukrotnie poprawił rekord kraju. Poza zdobytymi medalami w punktacji open juniorów do lat 16 Jakub Jędrzejewski zajął III m a do lat 20 Krystian Piotrak zajął II m. Natomiast w punktacji klubowej MKS Wicher do 16 lat zdobył III m 36 pkt. do 18 lat I m 44 pkt i do 20 lat I m 45 pkt. Podsumowując te zawody trzeba stwierdzić że to był najlepszy wynik pod względem zdobytych medali od początku istnienia sekcji.
Bardzo chcę podziękować Panu Jarosławowi Dąbrowskiemu który wsparł finansowo start naszych zawodników. Siłownia MKS Wicher Kobyłka nie tylko osiąga dobre wyniki w wyciskaniu leżąc i trójboju siłowym ale można u nas obniżyć wagę ciała. Przykładem jest siedemnastoletni Marcin, który w ciągu 14 miesięcy z wagi 110,5 kg zszedł do 76 kg.