Robert Perkowski i Jolanta Salak odznaczeni

dsc-0272

Robert Perkowski, burmistrz miasta Ząbki został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej  nadawanym przez resort edukacji za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Odznaczenie odebrał z rąk Aurelii Michałowskiej, Mazowieckiej Kurator Oświaty i Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego. Jest to kolejne wyróżnienie i wyraz uznania dla działalności burmistrza Ząbek,  w ubiegłym roku Robert Perkowski został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.

Podczas tej samej uroczystości złotym medalem Za Długoletnią Służbę z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej odznaczona została Jolanta Salak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 Skrzat w Ząbkach.
W swoim wystąpieniu Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki podkreślił społeczną rolę zawodu nauczyciela. Jako były pedagog określił zawód ten jako trudny  i wymagający, ale dostarczający satysfakcji. Zwrócił również uwagę na zapewnienie uczniom poczucia bezpieczeństwa i dbałość  o dobrą atmosferę podczas pracy w szkołach. Podsumował także krótko wdrożenie reformy oświaty w województwie mazowieckim.
W czasie uroczystości odczytano okolicznościowe listy przesłane przez Annę Zalewską, Ministra Edukacji Narodowej i Konstantego Radziwiłła, Ministra Zdrowia. Medal Komisji Edukacji Narodowej jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty  i wychowania, w szczególności  w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Opracowanie: Aleksandra Olczyk

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.