Rowery rządzą powiatem

Badania wydolnościoweZ Grzegorzem Wajsem, organizatorem Rodzinnego Maratonu Rowerowego PolandBike, rozmawiamy nie tylko o rowerowym wydarzeniu sezonu w powiecie, lecz również o możliwości utworzenia Przychodni Medycyny Sportowej w Wołominie.

– Za nami pierwsza edycja Rowerowego Maratonu Rodzinnego PolandBike. Jakbyś ocenił to wydarzenie od strony organizacyjnej?

– Nad wyścigiem czuwało pięciu znakomitych sędziów, którzy sędziowali Tour de Pologne czy Skandia Maraton. Oni są świetnymi obserwatorami, więc zapytałem ich o ocenę imprezy. Dali jej pięć punktów na pięć możliwych – idealnie, jak na pierwszą edycję. Dopisała nam pogoda, było bardzo dużo nagród i kategorii, wszystko odbywało się zgodnie z przygotowanym scenariuszem. Zależy nam na zadowoleniu Badania wydolnościoweuczestników naszego maratonu. Chcemy promować markę PolandBike, by przyjeżdżało do nas jak najwięcej osób.

– Spodziewałeś się tylu uczestników? Przypomnijmy, że na dwóch dystansach wystartowało prawie 300 miłośników dwóch kółek…

– Początkowo myśleliśmy, że wystartuje około 100 osób. Po założeniu strony internetowej okazało się, że bardzo szybko zapisało się 100 osób. Wiedzieliśmy więc, że wystartuje ich o wiele więcej. Tak też się stało. Byłoby jeszcze więcej startujących, gdyby część naszych gości nie zapomniała o kaskach. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić, jak poradzili sobie w swojej kategorii podczas wyścigu, zapraszamy do odwiedzenia strony www.polandbike.pl.

– Jak się zrodził pomysł tego wydarzenia?

– Stworzyliśmy PolandBike ponieważ wiedzieliśmy, że dużo ludzi uwielbia spędzać czas na rowerach. Teraz mogą podczas letnich niedziel bawić się na imprezie sportowej, rodzinnie i rowerowo. W następnym sezonie przymierzamy się do 5 albo 7 edycji PolandBike. Już teraz zapraszamy pod koniec sierpnia na wyścig po pięknych terenach w okolicach Urli i Jadowa.Badania wydolnościowe

– W zeszłą środę odbyły się w Wołominie specjalistyczne badania wydolnościowe. Opowiedz o tym wydarzeniu.

– Pokaz służył promowaniu sprzętu do przeprowadzania badań wydolnościowych pod kątem utworzenia w Wołominie Przychodni Medycyny Sportowej. Wszystko idzie w dobrym kierunku i mamy nadzieję, że taki ośrodek już wkrótce powstanie. Tę inicjatywę wspiera również pani Alicja Czerska, przewodnicząca Komisji Zdrowia.

Rozmawiał Marcin Pieńkowski

Jedno przemyślenie nt. „Rowery rządzą powiatem

  1. Dobrze, że autor tytułu się nie rozpędził i nie napisał, że pedały rządzą powiatem. Ale byłaby afera;)

Możliwość komentowania jest wyłączona.