Wieloetapowa praca operacyjna policjantów z mokotowskiej komendy doprowadziła do przerwania procederu związanego z demontażem samochodów pochodzących z kradzieży. Na jednej z posesji na terenie powiatu nowodworskiego w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn w wieku 41 i 47 lat. W prokuraturze usłyszeli łącznie 7 zarzutów karnych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
Cudzoziemiec jechał ciągnikiem „na zakazie”, a drugi kierowca był bez uprawnień
Mokotowscy kryminalni, analizując informacje dotyczące kradzieży pojazdów oraz miejsc, w które mogą trafiać skradzione auta, wytypowali posesję na terenie powiatu nowodworskiego, gdzie według ustaleń operacyjnych mogło dochodzić do rozbierania pojazdów na części.

Zebrane przez kryminalnych informacje zostały zweryfikowane w toku działań operacyjnych. Policjanci weszli na teren wytypowanej posesji, gdzie w garażu ujawnili częściowo zdemontowany samochód marki Kia. Po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych potwierdzono, że pojazd figuruje jako utracony w wyniku kradzieży.
Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli także liczne elementy samochodowe oraz tablice rejestracyjne pochodzące z różnych pojazdów zgłoszonych jako skradzione. Policjanci znaleźli również urządzenie służące do zagłuszania sygnału GPS, które mogło być wykorzystywane w przestępczym procederze.
Dalsze czynności policjantów doprowadziły do zatrzymania na terenie posesji dwóch mężczyzn w wieku 41 i 47 lat, podejrzewanych o związek z tym procederem. W trakcie przeszukań zabezpieczono również sprzęt elektroniczny oraz części pojazdów mogące pochodzić z innych samochodów utraconych w wyniku przestępstw.
Na podstawie materiałów zgromadzonych przez policjantów zatrzymanym przedstawiono 7 zarzutów paserstwa, polegających na pomaganiu w ukrywaniu pojazdów pochodzących z kradzieży.
Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Za zarzucane przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.
Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności oraz ewentualnego udziału innych osób w tym procederze.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Dwa groźnie wyglądające poranne zdarzenia na drogach powiatu płońskiego. Policjanci apelują o ostrożność
Groźne zderzenie na ul. Młynarskiej w Sochaczewie. Osobówka uderzyła także w miejski autobus
Ukradł rower, teraz słono za to zapłaci
Podejrzany o oszustwo usłyszał zarzut. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia
Podejrzewany o udział w zabójstwie Rosjanina w Białej Podlaskiej zatrzymany pod Warszawą
Rutyna za kierownicą mogła zakończyć się tragedią
Po alkoholu ruszyli w drogę – do domu musieli wrócić już pieszo
Pobił pasażera i usiadł spokojnie obok. Poznajesz napastnika? Zadzwoń!
Ogromny pożar budynku w Kukawkach. Strażacy walczyli z ogniem do późnego wieczora
18 lat więzienia za zabójstwo ojca. Tragiczny finał rodzinnej awantury w Ostrowi Mazowieckiej
Przekroczył prędkość o 58 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy
14-latek na hulajnodze elektrycznej uderzył w tył samochodu
Łoś wtargnął na drogę pod Płońskiem. Volkswagen rozbity, kierowca trafił do szpitala
Aresztowany za groźby i podpalenie domu

