Dobra wiadomość dla mieszkańców gmin Kobyłka i Wołomin! Wkrótce rozpocznie się modernizacja ponad pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 od ul. Orląt Lwowskich do al. Niepodległości. Koszt realizacji inwestycji to ponad 140 mln zł, z czego 77 mln zł to środki z budżetu województwa mazowieckiego. Dziś umowę z wykonawcą podpisał Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W wydarzeniu wzięli udział marszałek Adam Struzik i radni województwa mazowieckiego Anna Brzezińska i Piotr Kandyba.
Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, inwestycje drogowe zawsze są wyczekiwane przez mieszkańców. – Szczególnie kluczowe są drogi dojazdowe do stolicy. Mieszkańcy powiatu wołomińskiego długo czekali na przebudowę drogi 634. Uzyskanie niezbędnej dokumentacji pozwoleń było czasochłonne. Ale udało się! Rozpoczynamy przebudowę 5-kilometrowego odcinka tej drogi. Na tym nie koniec. Jesteśmy już w trakcie przetargu na modernizację kolejnego odcinka. Oznacza to, że w ciągu najbliższych trzech sezonów trasa dojazdowa do Warszawy zostanie kompleksowo przebudowana.
O tym, jak ważna jest ta inwestycja dla mieszkańców, mówi radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska. – Jako przewodnicząca sejmikowej komisji infrastruktury cieszę się, że finalizujemy inwestycję na DW 634 w Kobyłce i Wołominie. Jest to kolejny odcinek naszej drogi, który modernizujemy, co z pewnością znacznie przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich.
Inwestycja obejmuje rozbiórkę starej konstrukcji jezdni i budowę nowej z dwoma pasami ruchu i dodatkowym pasem pośrodku do zjazdu do nieruchomości. Wzdłuż drogi będą wybudowane chodniki i ciąg pieszo-rowerowy, a kolidujące elementy infrastruktury zostaną przebudowane. Powstaną też nowe zatoki autobusowe, a zjazdy na prywatne posesje będą przebudowane. Ponadto będzie wybudowana kanalizacja deszczowa. Zostaną też przebudowane skrzyżowania z drogami niższej kategorii. Na końcu rozbudowywanego fragmentu drogi zostanie zbudowane skrzyżowanie łączące stary przebieg DW 634 z projektowanym nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej do miejscowości Duczki. Aby zniwelować uciążliwości wynikające z dużego natężenia ruchu wykonawca zamontuje ekrany akustyczne. Zostanie posadzona zieleń.
Powstanie 5,14 km nowej drogi na odcinku od ul. Orląt Lwowskich w Kobyłce do skrzyżowania z al. Niepodległości w Wołominie. Prace mają potrwać 36 miesięcy i zakończyć się we wrześniu 2026 roku. – W końcu zaczynamy budowę drogi nr 634, która jest wynikiem starań wielu ludzi. Cieszę się, że dołożyłem swoją małą cegiełkę do tej inwestycji i za jakiś czas pojedziemy nową drogą między Zielonką, Kobyłką a Wołominem – zaznacza radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.
Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. i Rover Infraestructuras SA. Koszt modernizacji to prawie 142 mln zł. Inwestycja otrzymała 65 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jest to pierwszy etap inwestycji. Wkrótce zostanie rozstrzygnięty przetarg na II etap inwestycji. Będzie to kontynuacja prac drogowych na odcinku 4,5 km od Kobyłki do Zielonki. Szacunkowa wartość II etapu to 74 mln zł.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala
Samochód staranował bariery przed ogrodzeniem cmentarza w Zakroczymiu
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Lądował śmigłowiec LPR
Jego łupem padły okulary i namioty
Szczęśliwy finał poszukiwań 15-latki. W akcji uczestniczyło blisko 150 osób
Nocna kolizja w centrum Legionowa. Trzy osoby badane przez ratowników, droga była całkowicie zablokowana
Poważne zderzenie busa z motocyklem na DK62. Młody motocyklista trafił pod opiekę ratowników
Bus wjechał do rowu – 4 osoby ranne
Miał jechać 50, pędził 128 km/h. Surowa kara dla 35-latka
Nietrzeźwy kierujący skuterem nie zatrzymał się do kontroli
22-latek jechał pod wpływem narkotyków, miał przy sobie znaczne ilości mefedronu- trafił do aresztu
Wsiadł za kierownicę, mimo, że miał zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz straci uprawnienia na kolejne 3
Bez tablicy, bez uprawnień i z ponad 3 promilami!
Zarabiali na fikcyjnych sklepach internetowych – oszukali w ten sposób ponad 440 osób!












