Siatkarski turniej juniorów o puchar Starosty Wołomińskiego

Siatkarski turniej juniorów o Puchar Starosty Wołomińskiego już 13 maja

10 września na hali OSiR w Wołominie rozegrany został Młodzieżowy Turniej Siatkarski o puchar Starosty Wołomińskiego z okazji 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W turnieju zagrały cztery drużyny: KS METRO WARSZAWA, KS Huragan Wołomin, KPS Siedlce oraz UKS Jedynka LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Turniej otworzyli uroczyście w imieniu patrona imprezy Burmistrza Wołomina Elżbiety Radwan Sekretarz Gminy Małgorzata Izdebska oraz dyrektor OSiR w Wołominie Krzysztof Gawara.

W pierwszym półfinale zagrali juniorzy z Wołomina i Nowego Dworu Mazowieckiego. Siatkarze KS Huragan Wołomin pewnie wygrali 3:0 (25:18, 25:17, 25:10). W drugim półfinale po zaciętym meczu wygrała drużyna KS Metro Warszawa pokonując siatkarzy z Siedlec 2:1 (28:26, 25:11, 25:23).

W przerwie turnieju wszyscy siatkarze udali się do Ossowa do Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”. W muzeum młodzi siatkarze zapoznali się z przebiegiem zwycięskiej bitwy z 1920 roku, obejrzeli ekspozycję historyczną i film „Zwycięstwo 1920”. Następnie udali się na spacer z przewodnikiem do miejsc pamięci. Na Cmentarzu Poległych zapalili znicze i oddali cześć poległym bohaterom Bitwy Warszawskiej.

Po wspaniałej lekcji historii drużyny przystąpiły do rozgrywek finałowych. W meczu o trzecie miejsce zagrały UKS Jedynka LOS Nowy Dwór Mazowiecki i KPS Siedlce. Juniorzy z Siedlec zwyciężyli 3:0 (25:13, 25:19, 25:17). Mecz o pierwsze miejsce rozegrały KS METRO WARSZAWA oraz KS Huragan Wołomin. Zdobywcą pucharu Starosty Wołomińskiego została drużyna z Warszawy wygrywając mecz 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

Grzegorz Kołodziej trener juniorów KS Huragan Wołomin po turnieju tak skomentował postawę swoich podopiecznych – Turniej uważam za bardzo udany.ze sportowego punktu widzenia był bardzo pomocny przed startem ligi która w tym roku startuje bardzo szybko bo już za tydzień.  Poziom sportowy może jeszcze nie był optymalny ale po to są właśnie takie turnieje. Dziękuję sponsorom organizatorom oraz kibicom i zapraszam na kolejne spotkania w naszym wykonaniu.

Turniej został dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego przy patronacie Burmistrza Wołomina, Elżbiety Radwan oraz wsparciu OSiR w Wołominie

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

Roboty drogowe na trasie Chrzęsne – Sulejów – Jadów

22 czerwca 2026 r. rozpoczęły się prace związane z wykonaniem nowej nakładki asfaltowej na drodze powiatowej. Roboty obejmą odcinki: Chrzęsne – Sulejów – [...]
0 komentarzy
Marki - Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które w dniach 18-21 czerwca odbyły się w Łodzi. Najważniejszą informacją dla całej rodziny [...]
0 komentarzy
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

20 czerwca, w samym sercu Warszawy, na plaży Poniatówka, marecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że należy do absolutnej krajowej czołówki. W niezwykle [...]
0 komentarzy
Ząbki - Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Ząbki – Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Podczas  Sesji Rady Miasta Ząbki Burmistrz Miasta Małgorzata Zyśk otrzymała Wotum Zaufania oraz Absolutorium. To bardzo ważna decyzja Rady Miasta, która oznacza pozytywną [...]
0 komentarzy

19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu

W miniony weekend, od 19 do 21 czerwca 2026 r., na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 19 wypadków drogowych, w których 22 osoby [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.