Sołectwa z powiatu wołomińskiego w gronie laureatów

Paweł Bednarczyk odbiera nagrodę-gazeta-752Q100

W gronie laureatów pierwszej edycji konkursu na Najaktywniejsze Sołectwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich znalazły się trzy sołectwa z powiatu wołomińskiego: Jarzębia Łąka (gmina Tłuszcz), Wolica (gmina Radzymin) oraz Równe (gmina Strachówka)

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim od lat organizuje szereg konkursów dla – orkiestr dętych, liderek wiejskich, absolwentów wyższych uczelni czy dziennikarzy. Konkurs dla sołectw zatytułowany „Sukcesy widać po sąsiedzku – Najaktywniejsze Sołectwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich”  odbył się po raz pierwszy.
Pięć najaktywniejszych sołectw otrzymało symboliczne czeki, każdy na 5 tys. zł. Ponadto zarówno laureaci, jak i jedenaście pozostałych sołectw, które zgłosiły się do konkursu, w ramach wyróżnienia, zaproszono do udziału w planowanym na grudzień tego roku, wyjeździe studyjnym na temat odnowy wsi na Opolszczyznę.

dsc_9753_wo-gazeta-752Q100
Nagrody zwycięzcom wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podczas zakończonej niedawno 11 edycji Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Spotkanie organizowane przez samorząd województwa mazowieckiego jest doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań podjętych na rzecz rozwoju i modernizacji obszarów wiejskich na Mazowszu.
W imieniu sołtysa Jarzębiej Łąki Włodzimierza Romańskiego nagrodę odebrał Paweł Bednarczyk, burmistrz Tłuszcza.
Wielka szkoda, że przedstawicielek powiatu wołomińskiego zabrakło w gronie laureatek konkursu na „Najaktywniejszą Liderkę Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim”.

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.