Sparingowe harce piłkarzy

Ze zmiennym szczęściem walczą w meczach sparingowych piłkarskie zespoły powiatu wołomińskiego przed rozpoczynającą się za niespełna miesiąc rundą wiosenną rozgrywek ligowych.

Nasz nasilniejszy przedstawiciel wśród pilkarskich zespołów – drużyna Dolcanu Ząbki przygotowuje się do wiosny w I lidze. Dwa tygodnie temu Dolcan pokonał na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 po bramce Macieja Tataja i przegrał z drużyną Legii w składzie Młodej Ekstraklasy 0:1. W obu spotkaniach trener Sasal próbował kilku nowych zawodników. W ostatni weekend Dolcan równiez rozegrał dwa sparingi – pokonał 3:0 Mazur Karczew (bramki Stańczyka, Tataja i Zapaśnika) oraz 6:2 Legionovię (trzy bramki Tataja, dwie Ogrodowczyka i jedna Kułkiewicza). Wcześniej Dolcan pokonał Start Otwock 2:1 (Stańczyk, Grzelak).
14 marca zainauguruje sezon czwarta liga. Nasz powiat reprezentują drużyny Mazura Radzymin i Huraganu Wołomin. Piłkarze obu zespołów przygotowania do ligi rozpoczęli już na początku stycznia. Obecnie są w trakcie serii spotkań sparingowych, w których trenerzy wypróbowują możliwości poszczególnych zawodników i różne ustawienia swoich drużyn.
Radzymiński Mazur ma już za sobą cztery gry kontrolne. Po porażce w pierwszym sparingu z zespołem Białołęki Warszawa 3:4, w następnych trzech odnosił zwycięstwa. Pokonał kolejno: Naprzód Skórzec 4:2 (bramki strzelili Milewski, Suchocki, Fijołek i Ajdys), Drukarza Warszawa 4:3 (Biernacki z karnego, Ajdys, Suchocki i Fijołek) i KS Raszyn 4:1 (Ajdys i Suchocki po 2). Skuteczność graczy Mazura napawa optymizmem przed rundą wiosenną, w której radzyminiacy będą chcieli poprawić swoje miejsce w tabeli (po rundzie jesiennej są na dziesiątym).
Również nieźle w dotychczasowych meczach sparingowych prezentuje się Huragan Wołomin. W pierwszym z Piastem Piastów przegrał wprawdzie wyraźnie 3:6, ale trener Krzysztof Gawara dokonał w tym spotkaniu dwóch ustawień zespołu. Do przerwy na boisku występowali młodzieżowcy i ta część gry przyniosła bardzo niekorzystny wynik 0:5. W drugiej połowie natomiast grali już zawodnicy z pierwszej jedenastki i wtedy Huragan strzelił trzy bramki (Kozłowski – 2 i Górski), tracąc tylko jedną. Następny sparing piłkarze Huraganu także przegrali, ale po dobrym i wyrównanym meczu z drużyną warszawskiej Polonii Młoda Ekstraklasa 1:2 (gol Stępnia). Wreszcie w trzecim spotkaniu w minioną niedzielę zespół Huraganu urządził sobie prawdziwą kanonadę strzelecką, wygrywając w sparingowych derbach powiatu z Marcovią Marki aż 7:2 (bramki dla Huraganu: Jabłonowski i Stępień po 2 oraz Kozłowski, Gaul i Zasadziński). Co prawda Marcovia, to drużyna ligi okręgowej, ale bramkostrzelność wołominiaków świadczy chyba o właściwym kierunku przygotowań. Cztery mecze sparingowe mają za sobą grający w lidze okręgowej piłkarze Wichru Kobyłka, którzy rundę wiosenną rozpoczną 21 marca. Po przegranej 3:4 z Dolcanem II Ząbki, w drugim spotkaniu Wicher pokonał sąsiada zza miedzy Marcovię Marki 4:3 (bramki dla Wichru strzelili Benbenkowski, Stasiuk, Błędowski i Wajda). Następnie zespół z Kobyłki zremisował z Drukarzem Warszawa 3:3 (gole Stasiuka, Cioka i Małaszczuka), by w minioną sobotę doznać druzgocącej porażki z Victorią Sulejówek aż 2:10 (gole Błędowskiego i Cioka). Mamy nadzieję, że był to wypadek przy pracy.
Zbigniew Milewski