Spotkanie z książką regionalną w Fabryczce

W minioną niedzielę (12 marca) w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości (popularnie zwanym ?Fabryczką?) w Wołominie miało miejsce interesujące i bardzo sympatyczne wydarzenie, któremu organizatorzy nadali tytuł ” Spotkanie z książką regionalną”.W ramach ?Spotkania z książką regionalną? w ?Fabryczce? odbyło się między innymi spotkanie autorskie z Joanną Chojnacką, autorką debiutanckiej powieści ?Szpagat?, wydanej 2016 roku przez oficynę wydawniczą Czwarta Strona.
Spotkanie z werwą prowadziła pani Beata Mrozowska ? polonistka z Zespołu Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie a fragmenty powieści czytał swym aksamitnym głosem pan Krzysztof Krupiński.
Lekturę fragmentów przeplatała pani Mrozowska rozmową z autorką. Stopniowo przed słuchaczami wyłaniał się obraz autorki jako osoby niezwykłej ? nie tylko z powodu bogatej wyobraźni, ogromnej intuicji psychologicznej i nieprzeciętnego zmysłu obserwacji, lecz przede wszystkim ze względu na jej wyjątkową dojrzałość intelektualną.

Joanna Chojnacka ma bowiem dopiero 22 lata, jest studentką romanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i wkrótce obroni pracę magisterską. I co dla nas może być powodem szczególnej satysfakcji ? jest absolwentką Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum nr 4 w Wołominie! A wywiad z nią przeprowadzała jej nauczycielka języka polskiego sprzed zaledwie kilku lat.
Pani Joanna ma w planach kolejne powieści, a nam pozostaje śledzenie rozwoju jej talentu i kariery pisarskiej.
Moim zdaniem należą się gratulacje zarówno dla pani Joanny jak i jej Rodziców oraz nauczycielki języka polskiego!

2017-03-17_144441

Nie było to jedyne spotkanie autorskie jakie miało miejsce tego dnia. ?Prawdziwa historia ? czy naprawdę prawdziwa? – to temat kolejnego spotkania autorskiego, tym razem z Dariuszem Szymanowskim, prezesem Stowarzyszenia ?Wizna 1939?. Spotkanie dla pasjonatów historii z Dariuszem Szymanowskim, autorem opracowań książkowych poprowadził Jarosław Stryjek.
W imieniu publiczności i swoim własnym dziękuję, zarówno organizatorom, jak i bohaterom tego niezwykłego spotkania za wiele ciekawych wrażeń.

 

Zofia Michalik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.