Spotkanie objazdowe po inwestycjach na terenie gminy Klembów

Spotkanie objazdowe po inwestycjach na terenie gminy Klembów

Koniec roku do dobra okazja do podsumowań, ale też planów na przyszłość. W mroźny piątek 1 grudnia, wójt Rafał Mathiak zorganizował dla Radnych spotkanie objazdowe po inwestycjach na terenie gminy Klembów, jakie w ostatnim czasie zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji.

Objazd rozpoczął się od wizyty na terenie budowy szkoły w Woli Rasztowskiej, gdzie pod okiem kierownika budowy radni mogli zapoznać się z postępem prac. Później była wizyta na terenie oczyszczalni ścieków w Woli Rasztowskiej, która w ostatnim czasie przeszła remont budowalny.

Następnym punktem było pokazanie terenu w Rasztowie pod nową oczyszczalnię ścieków. Z Rasztowa to już tylko krok do Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie, gdzie choć na chwilę można było się ogrzać i podziwiać świeżo namalowany mural z misją szkoły. Korzystając z obecności radnych Pani Dyrektor wspomniała o potrzebie budowy sali gimnastycznej.

W dalszej kolejności był przystanek przy stawie w Dobczynie, miejscu, które przez oczyszczenie stawu już zmieniło swój wygląd, a w planach jest jeszcze zagospodarowane terenu zielenią.

Przez ostatni rok wszyscy odczuli zamknięcie drogi łączącej Klembów z Paskiem. Tak długi termin realizacji wynikał ze specyfiki drogi, która na odcinku 340 m. ma aż 3 mosty. Wykonawca zrealizował inwestycję, nastąpił już odbiór końcowy i jest pozwolenie na użytkowanie drogi wraz z mostami. Spacer nową drogą, która na całym odcinku ma chodnik i ścieżkę rowerową to sama przyjemność, tak ocenili to radni. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze ukończenia następnej inwestycji tj. ul. Przemysłowej w Klembowie, na której trwają jeszcze prace i wykonawca ma czas do połowy stycznia 2024 r.

Kolejnym przystankiem był teren przy cmentarzu w Klembowie, gdzie na przyszły rok, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, planowany jest remont ogrodzenia cmentarza wraz z budową miejsc postojowych.

W tegorocznym budżecie znaczne środki zostały przeznaczone na miejscowość Krusze, więc nie mogło jej zabraknąć na mapie objazdu. W zasadzie w jednym miejscu radni zobaczyli nową elewację budynku remizy OSP Krusze oraz stację uzdatniania wody, która przeszła generalny remont, począwszy od wymiany urządzeń po termomodernizację budynku i budowę parkingu, który służy jednocześnie na potrzeby szkoły. A w samej szkole też w ostatnim czasie zaszły zmiany. Dzięki remontowi i wyposażeniu stołówki szkolnej dzieci od września korzystają z posiłków przygotowywanych na miejscu. Radni zobaczyli też pomieszczenia przedszkolne, a warto dodać, że w Kruszu są już dwie grupy przedszkolaków. Pani Dyrektor Szkoły nie omieszkała pokazać również salki gimnastycznej, która co prawda już ponad rok temu przeszła remont, ale dzięki niemu znacznie poprawiła się jej funkcjonalność. Dzięki wyburzeniu ściany stała się większa i lepiej wykorzystywana. Do czasu budowy nowej sali gimnastycznej musi wystarczyć.

Z Krusza nastąpił powrót do Klembowa na teren budowy siedziby gminnej biblioteki. W towarzystwie Pani Dyrektor Biblioteki radni zapoznali się z zaawansowaniem prac, układem i przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń.

Zakład Gospodarki Komunalnej ciągle poszerza swoją działalność. Tym samym większość prac m.in. związanych z usuwaniem awarii wodno-kanalizacyjnych, utrzymaniem zieleni i prac porządkowych, jako gmina wykonujemy we własnym zakresie. Zakład zarządza terenem położonym na uboczu, gdzie w jednym kompleksie znajduje się oczyszczalnia ścieków, PSZOK i teren parkingowy dla samochodów i sprzętów oraz garaż. Na zewnątrz radnych przywitał Dyrektor Zakładu p. Łukasz Bala wraz z pracownikami. W skrócie przedstawił przeznaczenie i wykorzystanie poszczególnych maszyn ustawionych na parkingu. Następnie Dyrektor zaprosił radnych do środka garażu i to co zobaczyliśmy zrobiło niesamowite wrażenie. Bardzo duża ilość różnorakich maszyn, urządzeń, sprzętów i narzędzi, a wszystko utrzymane w czystości i największym porządku. Przysłowiową wisienką na torcie było pokazanie kącika socjalnego dla pracowników, który w znacznej części został wykonany siłami własnymi. Wszyscy byli pod wrażeniem stworzonego miejsca i podsumowali, że zakup nowych sprzętów to niezbędny element do rozwoju, ale bez odpowiedniego zarządzania i właściwej kadry nie byłoby to możliwe. Tak trzymać Panie Dyrektorze!

Na tym nie koniec objazdu, bo została jeszcze Szkoła Podstawowa w Klembowie. Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia nowopowstałego parkingu, który znacznie poprawił komunikację przy szkole. Później radni obejrzeli część szkoły po gruntownym remoncie, w wyniku którego dzieci mają świetlicę z prawdziwego zdarzenia. Było to możliwe dzięki przebudowaniu klatki schodowej i remoncie dwóch pomieszczeń wcześniej wykorzystywanych jako mieszkania nauczycielskie. A na zewnątrz pięknie prezentuje się nowe miasteczko rowerowe.

Ostatnim punktem objazdu było odwiedzenie sklepu „Czerwony Kulfon” w Tule. Dla przypomnienia, gmina Klembów nabyła działkę gruntu, na której był zlokalizowany stary rozwalający się budynek, w którym wcześniej przez wiele lat funkcjonował sklep. Na prośby mieszkańców, aby sklep nadal funkcjonował, gmina ogłosiła przetarg na dzierżawę budynku. Zgłosił się najemca, który przeprowadził generalny remont budynku i prowadzi tam sklep. I wszyscy zadowoleni!

To o czym piszemy powyżej to tylko główne  inwestycje i działania. Byłoby jeszcze co pokazywać i o czym mówić, ale zrobiło się ciemno i czas zakończyć objazd. Nieocenionym przewodnikiem podczas całej trasy objazdu był wójt gminy Klembów Rafał Mathiak, który może o swojej pracy mówić godzinami, mając wszystkie dane w głowie. Dziękujemy radnym za wytrwałość i wszystkim odwiedzanym za życzliwe przyjęcie.

Więcej informacji z Gminy Klembów

Szkoła z Klembowa najlepsza w tenisie stołowym

Szkoła z Klembowa najlepsza w tenisie stołowym

16 lutego 2024 r. w szkole podstawowej w Klembowie odbył się turniej tenisa stołowego, stanowiący kolejną odsłonę rywalizacji w ramach Gminnej Olimpiady Sportowej [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 19 do 23 lutego planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Klembów - ankieta dotycząca zagospodarowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach

Klembów – ankieta dotycząca zagospodarowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach

UG Klembów prosi  właścicieli nieruchomości kompostujących bioodpady w przydomowych kompostownikach o wypełnienie do dnia 25 marca 2024 r.  załączonej poniżej ankiety o ilości [...]
0 komentarzy
Turniej GOOL CUP Dobczyn 2024 o Puchar Wójta Gminy Klembów

Turniej GOOL CUP Dobczyn 2024 o Puchar Wójta Gminy Klembów

17 lutego 2024 r., odbędzie się turniej piłki nożnej GOOL CUP Dobczyn 2024 o Puchar Wójta Gminy Klembów. W rozgrywkach wezmą udział zawodnicy [...]
0 komentarzy
Klembów - pomóż Staszkowi spełnić marzenia!

Klembów – pomóż Staszkowi spełnić marzenia!

W marcu 2024 dwie polskie drużyny COMT COACHING CLUB polecą do Brazylii, do miasta Goiânia, żeby wziąć udział w największym dziecięcym turnieju piłkarskim [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.