41-letni obywatel Ukrainy, który kilkanaście dni temu na ulicy Marymonckiej zaatakował 95-letniego seniora, został deportowany. Czynności operacyjne w tej sprawie prowadzili bielańscy kryminalni, którzy zabezpieczyli nagranie z monitoringu z wizerunkiem podejrzanego. Informacja ta została przekazana funkcjonariuszom w całej Warszawie, co pozwoliło na jego szybkie zatrzymanie i przedstawienie zarzutów.
Kilkanaście dni temu przy ulicy Marymonckiej doszło do rozboju. Sprawca zaatakował 95-letniego mężczyznę, zasłonił mu usta, a następnie zabrał mu pieniądze w kwocie 60 złotych. Pokrzywdzony niezwłocznie zgłosił sprawę na Policję.
Działaniami operacyjnymi zajęli się funkcjonariusze bielańskiego wydziału kryminalnego. To oni, w toku prowadzonych czynności, zabezpieczyli zapis z monitoringu, na którym widoczny był wizerunek podejrzanego. Informacja wraz ze zdjęciem została przekazana policjantom w całej Warszawie.
Kilka dni później stołeczni funkcjonariusze z Oddziału Prewencji zauważyli na ulicy Targowej mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy.
Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego 41-latek usłyszał zarzuty rozboju.
Za zgodą żoliborskiej prokuratury, Straż Graniczna przeprowadziła procedurę deportacyjną, w wyniku której mężczyzna został odesłany do kraju pochodzenia.
Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz.
podinsp. Elwira Kozłowska/ea / KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza
Czołowe zderzenie osobówek w Cybulicach Małych
Nieprawidłowy transport zatrzymany na S8
Obiecali uniwersalną protezę zębową. Przysłali zabawkowe zęby
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR

