Strażacka kronika zdarzeń 20-26 grudnia

Po raz kolejny w tym miesiącu strażacy z OSP Ząbki, z powodu braku wolnych karetek pogotowia, udzielili pomocy chorej osobie.  Na ogromne uznaniu zasługują również strażacy z OSP Jadów, którzy prywatnym samochodem pojechali do sąsiedniego powiatu, aby pomóc poszkodowanej w wypadku kobiecie.

21 grudnia

W  sąsiednim powiecie w miejscowości Kąty (Pow. Węgrowski) doszło do groźnego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym i jedna osoba została zakleszczona w pojeździe. Na ratunek ruszyli strażacy z OSP Jadów.
Ze świadomością, że wszystkie służby ratunkowe są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów niezwłocznie pięcioro naszych strażaków udało się na miejsce prywatnym samochodem w celu udzielenia pomocy. Po dojeździe na miejsce wypadku niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jeszcze przed służbami ratunkowymi – informuje OSP Jadów

 

Tego samego dnia doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Jadów.  Działania straży trwały ponad 3 godziny. Również następnego dnia strażacy dogaszali pogorzelisko.

 

Z powodu braku wolnych karetek pogotowia ratunkowego  strażacy z OSP Ząbki udzielili pomocy przedmedycznej osobie, która zasłabła.

 

22 grudnia

W miejscowości Chrzęsne doszło do pożaru kotłowni.

Do pożaru samochodu osobowego doszło w miejscowości Strachówka.

23 grudnia

W miejscowości Karolew doszło do pożaru samochodu  Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy w całości objęty ogniem.

 

 

W miniony czwartek na trasie S8 w Markach miał miejsce wypadek w którym uczestniczyły samochód osobowy i pojazd ciężarowy.

 

 

24 grudnia

 

W minioną niedzielę na ul. Szosa Jadowska w Wołominie doszło do kolizji. Pogoda nie sprzyja kierowcom, ślizga nawierzchnia i padający miejscami śnieg są przyczyną wielu podobnych wypadków.

 

 

Zdjęcia: OSP Lasków, OSP Ząbki, PSP Wołomin, OSP Wołomin, OSP Jadów, OSP Marki, OSP Myszadła.
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.