Strażacka kronika zdarzeń 27 czerwiec – 3 lipiec

Strażacka kronika zdarzeń 27 czerwiec - 3 lipiec

Do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła jedna osoba, a wielu pasażerów odniosło obrażenia doszło 27 czerwca w Ząbkach, gdy autobus miejski wjechał w naczepę samochodu ciężarowego.

27 czerwca

Do tragicznego wypadku doszło 27 czerwca, około godziny 15. w Ząbkach w Alei Piłsudskiego (droga krajowa 631) na wysokości ulicy Szwoleżerów. Autobus miejski wjechał w naczepę samochodu ciężarowego. Śmierć poniosła jedna osoba, wielu pasażrów odniosło poważne obrażenia, stan niektórych z nich określany jest jako ciężki. Poważnie ranny jest także kierowca autobusu.

Ma miejsce wezwano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jeden śmigłowiec Wojskowego Pogotowia Lotniczego Ratunkowego, osiem karetek pogotowia. W akcji ratunkowej uczestniczyło też około 60 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie i w Warszawie oraz jednostek OSP z Ząbek, Marek i Zielonki .

– Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach zostali wezwani do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Alei Piłsudskiego (DK631) na wysokości ulicy Szwoleżerów (jadąc od Warszawy w kierunku Ronda Bitwy Warszawskiej 1920, Nieporętu). Autobus Miejski linii Z-2  uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia wiele osób odniosło rany i obrażenia.
Trasa została zamknięta w obu kierunkach by ułatwić pracę wszelkim służbom i umożliwić lądowanie śmigłowcom ratunkowym – informuje OSP Ząbki
– Na wysokości skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Szwoleżerów doszło do zderzenia autobusu i samochodu . Na miejscu są służby ratownicze oraz policjanci, którzy ustalają okoliczności wypadku – informowała Monika Kaczyńska rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.
Po wypadku na stronie ząbkowskiego ratusza opublikowany został komunikat

Burmistrz Miasta Ząbki składa wyrazy głębokiego współczucia wszystkim osobom poszkodowanym w wypadku na drodze wojewódzkiej 631 i ich bliskim.

Dnia 27.06.2022 r. około godziny 14:51, na drodze wojewódzkiej 631 w Ząbkach, na wysokości ul. Szwoleżerów, autobus linii Ząbki-2 wjechał w stojącą ciężarówkę.  Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a osiem zostało rannych.

Autobus (rok produkcji 2019), posiadał aktualne badania techniczne i ubezpieczenie. Kierowca autobusu, to mężczyzna w wieku ok. 40 lat, wieloletni pracownik Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Maz. Sp. z o.o. – operatora Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej, posiadający wymagane dokumenty.

Trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku.

Tego samego dnia Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach zostali wezwani do pożaru lasu przy ośrodku hotelowo-konferencyjnym przy ulicy Żołnierskiej w Warszawie (DK631 na wysokości Powstańców w Ząbkach). Płonęło poszycie leśne wzdłuż linii energetycznych wyznaczających topograficzną granice miast Ząbki i Warszawa. Do akcji przyłączyły się również służby gaśnicze z Lasów Państwowych.

28 czerwca

Doszło do pożaru trawy vis a vis stacji PKP Ząbki przy ul. 3-go Maja w Ząbkach.

OSP Jadów została zadysponowana do pożaru trawy w miejscowości Strachów. Od zerwanej linii energetycznej średniego napięcia pękła linia, która spowodowała pożar trawy i krzaków na prywatnej posesji.
Do pożaru opon doszło w miejscowości Dybów Kolonia, przy ul. Kasztanowej.
29 czerwca
Strażacy z OSP Radzymin zabezpieczali zdarzenie z udziałem ciężarówki oraz kolizji z udziałem samochodu osobowego

30 czerwca

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach zostali zadysponowani do pożaru zauważonego przez okolicznych mieszkańców w lesie przy ul. Skrajnej w Ząbkach.
– Podczas dojazdu na wskazany adres już z daleka zauważyliśmy, że u zbiegu ulic Skrajna i Zycha, na skraju lasu stoi i macha do nas rękami Kobietę z pasem.
Okazało się, że jest to osoba zgłaszająca zdarzenie. Podczas rutynowego spaceru z psem Pani ta głęboko w lesie zauważyła pozostawione bez nadzoru ognisko. Dzięki zaalarmowaniu przez nią Straży i oczekiwaniu na jej przybycie w celu pomocy w dotarciu do miejsca zdarzenia poprzez jego wskazanie, Strażacy w szybkim tempie zabezpieczyli palenisko nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się ognia czy też jego ponownego zapłonu – informuje OSP Ząbki
Również w miniony czwartek strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach zostali zadysponowani do udzielenia pomocy osobie, u którejdoszło do NZK. Strażacy zastali dość dużą grupę ludzi nad leżącą nieprzytomną kobietą. Po chwili na miejsce zdarzenia dojechał również wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego i przejął dalsze działania z pacjentką.

1 lipca

Kolejny pożar lasu, tym razem w Wołominie na  ul.Granicznej.

Strażacy z Jadowa zostali zadysponowani do pożaru śmieci w miejscowości Sitne. Dzięki szybkiej akcji udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na pobliski budynek.

3 lipca

Do wypadku drogowego dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło u zbiegu ulic Piłsudskiego i Kołłątaja w Ząbkach. Strażacy zabezpieczyli oba auta biorące udział w zdarzeniu oraz udzielili pomocy podróżującym nimi osobom.

Źródło: OSP Ząbki, KPP Wołomin,UM Ząbki, OSP Wołomin, OSP Radzymin, OSP Jadów

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

102. rocznica Bitwy Warszawskiej – program wydarzeń

Cud nad Wisłą, czyli Bitwa Warszawska 1920 roku to przełomowe wydarzenie w historii nie tylko kraju, ale i Europy. Zwycięstwo w bitwie polsko-bolszewickiej [...]
0 komentarzy

Wołomin – gminne obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku

102 lata temu na polach ossowskich dokonał się cud. W godzinie wielkiej próby Polacy stanęli do walki w obronie wolności. – Jako gospodarz [...]
0 komentarzy

Umowa na wiadukt w Kobyłce podpisana

Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w Kobyłce zapewni bezpieczny i sprawny ruch kolejowy oraz drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą o [...]
0 komentarzy
Będzie bezpieczniej na DW 631

Będzie bezpieczniej na DW 631

Firma z Marek zbuduje sygnalizację na skrzyżowaniu z Główną i Dworkową. O budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu marecki samorząd wnioskował już [...]
Jeden komentarz

Policyjna grupa „Skorpion” rozbiła samochodową dziuplę, odzyskała skradzione mitsubishii i zatrzymała trzech podejrzanych o paserstwo

Realizacja północnopraskich kryminalnych wchodzących w skład grupy Skorpion wspieranych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie pozwoliła odzyskać mitsubishi skradzione na [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.