Świetny mecz koszykarek Huraganu Wołomin

W sobotnie popołudnie na hali OSiR Huragan Wołomin zmierzyły się drużyny UKS Huragan Wołomin i SKK Polonia Warszawa, które rywalizują w koszykarskiej II lidze kobiet. Mecz trzymał w napięciu od początku do końca. Przez dłuższy czas pojedynek był wyrównany, a rozstrzygniecie nastąpiło w końcówce. Ostatecznie wołominianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrały 68:64.

IGP1971

? Sobotni mecz z SKK Polonia Warszawa uważam za jeden z najlepszych, jak nie najlepszy mecz w tym sezonie. Pomimo tego, że przegrałyśmy trzy pierwsze kwarty 11:12,18:19,18:22 dziewczyny potrafiły się zmotywować i odrobić sześciopunktową  stratę po 30 minutach gry. To pasjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 68:64 dla naszego zespołu. Na parkiecie widoczne było zderzenie młodości naszych zawodniczek z doświadczeniem i sportowym „cwaniactwem” dziewczyn z Polonii. Od początku wiedziałam, że będzie to zacięte spotkanie, gdyż starły się II i III zespół z tabeli. Został nam jeden mecz pierwszej kolejki i jak na razie zajmujemy dobre II miejsce (pięć wygranych i jedna przegrana z liderem- AZS Uniwersytet Łódź). Jestem usatysfakcjonowana i dziękuję dziewczynom za wysoki poziom meczu, za serce i za walkę do ostatnich minut spotkania. Żałuję tylko, że przy takim pięknym i emocjonującym widowisku na sali OSiR Huragan było więcej kibiców z Polonii niż naszych. Wszystkich serdecznie zapraszam na kolejne spotkania, bo uwierzcie mi, że warto – powiedziała nam Kamila Wójcik, trener UKS Huragan Wołomin.
Niespełna tydzień wcześniej w Wołominie zagrały ze sobą juniorki starsze z obu klubów. Tamto spotkanie zakończyło się porażką Huraganu. Zespół juniorek starszych i zespół seniorek Huraganu właściwie opierają się na tych samych zawodniczkach. Różnice personalne w składach juniorek starszych i seniorek Polonii są już większe, co dodatkowo podnosiło poziom trudności sobotniego spotkania, gdyż rywalki wystawiły więcej starszych i doświadczonych zawodniczek. Dlatego mecz ten w pewnym sensie można nazwać udanym rewanżem za porażkę drużyny (U 22). W pierwszej kwarcie wynik otworzyły zawodniczki Polonii. Na parkiecie było widać walkę i zaangażowanie. Twarda gra w obronie zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, uniemożliwiała zdobywanie wielu punktów. Po pięciu minutach gry było 2:3 dla warszawianek. Wynik spotkania oscylował wokół remisu. Ostatecznie kwarta zakończyła się rezultatem 12:11.
W drugiej kwarcie pojedynek w dalszym ciągu był wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie zadać decydującego ciosu. Huraganowi kilkukrotnie udawało się wyjść na prowadzenie, ale przeciwniczki nie pozwalały na zgromadzenie większej przewagi punktowej. Polonistki z powrotem doprowadzały do remisu, czy do niewielkiej przewagi punktowej. Walka była punkt za punkt, a każda akcja wywoływała reakcję. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 18:19, a bilans całego pojedynku po pierwszej połowie wynosił 29:31.
Trzecia kwarta, a zarazem druga połowa zaczęły się od prowadzenia Huraganu 32:31. Po minucie gry był remis 34:34. Wynik pojedynku cały czas dążył w kierunku równowagi, a każde wahnięcie na którąkolwiek ze stron było minimalne i szybko znikało. Na dwie i pół minuty przed końcem kwarty stan meczu był remisowy 46:46, ale końcówka należała do polonistek, które zdołały uzyskać znaczniejszą przewagę punktową. Trzecia część spotkania zakończyła się zwycięstwem  polonistek 18:22, a rezultat całego meczu w tym momencie wynosił 47:53. W czwartej kwarcie wołominianki ruszyły do odrabiania strat. Początek tej części spotkania był bardzo dobry w wykonaniu gospodyń. Po trzech minutach na tablicy wyników ponownie wyświetlił się remis 54:54. Koszykarki Huraganu nie poprzestały na laurach i po uzyskaniu prowadzenia zaczęły budować przewagę punktową. W połowie kwarty było 61:54. Wołominianki nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa w tym meczu i ostatecznie zwyciężyły 68:64.
Skład UKS Huragan Wołomin: Panufnik Natalia 12 pkt., Pawłowska Anna 17 pkt., Chodkowska Katarzyna 4 pkt., Banaszek Martyna 2 pkt., Dąbrowska Karolina 7 pkt., Powała Karolina 3 pkt., Poboży Karolina 23 pkt., Szostakiewicz Aleksandra, Wasilewska Eliza, Skuzińska Wiktoria, Greloch Wiktoria.