Święto Edukacji Narodowej w Markach

9052

W wigilię Święta Komisji Edukacji Narodowej po raz pierwszy w Markach, ale zapewne nie ostatni, spotkali się na uroczystości w gościnnych progach hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 4 przedstawiciele Urzędu Miasta oraz mareckich placówek szkolno-pedagogicznych..

Przybyłych gości przywitał Jacek Orych, burmistrz Marek. Część oficjalną zapoczątkowało przyznanie pamiątkowych medali z okazji 50-lecia nadania praw miejskich miastu. Kolejnym miłym akcentem było nadanie  przez Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego medalu ProMasovia Janowi Puścianowi.
– Trudno przecenić wkład pedagogów w wychowanie kolejnych pokoleń  młodych ludzi w naszym kraju. Mają oni bowiem znaczący wpływ na wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci i młodzieży, a także kształtowanie ich moralnej i obywatelskiej postawy, opartej na poszanowaniu polskiej historii i tradycji – napisał Adam Struzik, w liście odczytanym przez Emilię Oleksiak.  Podczas uroczystości wręczono nominacje stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli dyplomowanych i mianowanych. Burmistrz wraz z dyr. Andrzejem Motyką gratulowali osiągniętych sukcesów zawodowych, aż 18 nauczycielom. Nie zabrakło także nagród burmistrza dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych. Miłą niespodzianką dla zgromadzonych były także nagrody przyznane przez dyrektorów szkół i przedszkoli.
Po części oficjalnej zgromadzonych gości w jeszcze lepszy nastrój wprowadził występ kabaretu Formacja Chatelet.
Wieczór zakończył drobny poczęstunek.

Źródło: Urząd Miasta Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.